Střelecké probuzení Energie odnesl Zlín

HC Energie Karlovy Vary - HC Hamé 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
K a r l o v y  V a r y - S nově složenými útoky nastoupila Energie proti vicemistru extraligy ze Zlína a ukázalo se, že trenéři měli šťastnou ruku. Po dvou prohrách a střeleckém trápení oprášili karlovarští útočníci své střelné zbraně a vyhnali z branky statisticky nejúspěšnějšího gólmana soutěže Igora Murína. O jasném výsledku oboustranně pohledného utkání rozhodla druhá třetina, ve které domácí zasadili hostům čtyřbrankový direkt, z něhož už se moravský celek nevzpamatoval. Nejúspěšnějším střelcem se stal Jan Alinč, jenž měl na hokejce hattrick, nakonec však zůstal u dvou přesných zásahů, včetně toho vítězného.
Tipsport Extraliga, 20. kolo, ne 30.10.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Zlín
5:1
1:0, 4:1, 0:0
Branky a nahrávky: 15. Kumstát (A. Nedorost), 25. Alinč (Skuhravý, Selingr), 27. Selingr (Řezníček, Skuhravý), 33. Košťál (Kumstát), 33. Alinč - 29. Melenovský (Leška). Rozhodčí: Kubeš - Rozlílek, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 3200. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Karlovy Vary: Mensator - Duben, Ptáček, Němec, Řezníček, Krajíček, J. Polák - Kumstát, Hurtaj, A. Nedorost - Skuhravý, Alinč, Selingr - Dvořák, Pech, Košťál - Milan Procházka, Bednařík, Pavelek.
Zlín: Murín (33. Plšek) - Hamrlík, Blaťák, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Špilár, Leška, Záhorovský - Barinka, Král, Melenovský - Okál, M. Čech, Rachůnek - Kovář, Kristek, Mokrejš.

Jak je to ve skutečnosti s Murínovými brankářskými kalhotami, či spíše se střeleckou formou domácí Energie, se v dnešním chladném podvečeru přišla přesvědčit na vlastní oči slušná divácká návštěva.

Domácí trenér Venera se rozhodl po neúspěších s Vítkovicemi a s Plzní udělat průvan v útočných řadách a tak v nich nezůstal kámen na kameni. Kumstát dělal společnost svým slovenským spoluhráčům Hurtajovi a Nedorostovi, Skuhravý měl po svém boku Alinče a Selingra, Dvořákovi sekundovali Pech a Košťál.

Hosté, ačkoli od počátku provozovali propracovanou defenzívu, vyráželi do nebezpečných protiútoků. Ve 3. minutě pálil po Ptáčkově chybě na vlastní modré těsně vedle Kristek. O minutu později najížděl od modré z úhlu na Mensatora Král. Domácí se snažili hrát aktivně a tlačili se důrazně před Murína. V 7. minutě měli možnost hrát svou první přesilovku, ale po celé dvě minuty měli potíže s rozehrávkou a neprosadili se. V 11.minutě stálo při Energii štěstí. Kovář orazítkoval tyčku a ta zvonila domácím v uších ještě pěkně dlouho. V 15. minutě se opět potvrdila stará a omšelá pravda o nedáš – dostaneš. Špilára v samostatném nájezdu vychytal famózně Mensator a hned z protiútoku se prosadil Kumstát, který nadvakrát protlačil puk za Murínova záda. 1:0. Domácí se dostali do pohody a i přes vyloučení Dvořáka v závěru první dvacetiminutovky odcházeli do šaten se zaslouženým vedením.

První minuty druhé třetiny se nesly ve znamení zlínské snahy o srovnání gólového kroku s domácími. Karlovy Vary se dostaly pod tlak, ale ve 23. minutě převzaly opět iniciativu. Vytěžily z ní nejen přesilovou hru, ale i druhý gól v Murínově síti. Jan Alinč se trefil ze svého oblíbeného místa na pravé straně brankoviště. 2:0. Ve 27. minutě se ozval vítězný chorál po třetí. Nádherné šachy v útočném pásmu zakončoval po biliárových přihrávkách Skuhravého a Řezníčka do prázdné branky Selingr. 3:0. Zlínští nesložili zbraně a po šťastném gólu Melenovského se dostali zpátky do hry. Hosté zvýšili důraz a vysunuli napadání hluboko do pásma domácích. Zapomněli však na zadní vrátka. Ve 33. minutě inkasovali dvakrát po sobě během 13 vteřin. Skuhravý poslal do nájezdu Košťála a ten nedal Murínovi šanci. Hned při další návštěvě domácích v útočném pásmu odčaroval kouzlo zlínské branky definitivně Alinč a překonal už náhradního brankáře Plška. 5:1. Až do konce třetiny existoval na ledě jen jeden tým. Z pohledu fanoušků byl po druhé třetině osud zápasu jasně rozhodnut, ale i tak nabídlo třetí dějství docela dost vzrušujících momentů. Ve všech se předvedli na výbornou oba brankáři. Mensator vystavil stopku nájezdům Špilára, Krále i Kristka. Na druhé straně sahal po hattricku Alinč, ale jeho střela skončila na tyči. Plšek zhatil šance Hurtajovi, Kumstátovi i Nedorostovi během jediné minuty.

Od 18.minuty už halou zněl skandovaný potlesk na oslavu jasného vítězství domácích. Skvělá druhá třetina v podání domácích rozhodla o třech bodech pro Energii a o nejvyšší letošní porážce Zlína.