Vlčí smečka díky sedmi zásahům zakousla Dinamo

MHL: HC Energie Karlovy Vary – Dinamo-Šinnik Bobrujsk 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Po odloženém sobotním utkání se domácí premiéra juniorky Energie přesunula na pondělní večer a zápas s běloruským Bobrujskem. Energie byla v utkání jasně lepším týmem, o čemž vypovídá i výsledek zápasu. Největší měrou se o výhru Vlčí smečky postaral Tomáš Harkabus, který si připsal hattrick. Pondělní premiéra byla i premiérou pro některé hráče v domácím kádru. Nutno podotknout, že lepší úvod do domácího trojutkání si junioři nemohli přát. Další zápas sehraje juniorka v sobotu. Na svém ledě přivítá Ruské Vítěze z Čechova.
MHL, 6. kolo, po 16.9.2013
Dinamo-Šinnik
7:1
2:0, 2:1, 3:0
Branky a nahrávky: 13. Troška (Beránek), 14. Harkabus (Gríger, Kohout), 23. Kohout, 37. Gorčík (Beránek, Osmík), 49. Harkabus (Gríger, Šimek), 51. Dvořák (Tomeček), 58. Harkabus – 30. Voronov (Kuzněcov) . Rozhodčí: Solovjov – Hynek, Gerát. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.
Karlovy Vary: Honzík – Kvapil, Škvor, Dvořák, Kečkeš, Šimek, Troška, Bahounek – Flek, Vrána, Vachutka – Harkabus, Gríger, Kohout – Bezúch, Zadražil, Tomeček – Beránek, Osmík, Gorčík
Dinamo-Šinnik: Agejev (37. Karnauchov) – Zozon, Kljavzo, Kudrjavcev, Čerevač, Kutnij, Jermačkov, Motuzov, Bokun – Drindrožik, Ambrožejčik, Misnikov – Kuzněcov, Drankov, Voronov – Karaban, Kačan, Bujnickij – Valkov, Drozdov

Utkání mezi Energií a Dinamem začalo ve velkém tempu. Lepším týmem byla už od začátku Energie, která hned zkraje utkání zasypala Agejeva sprchou střel. Bylo jen otázkou času, než si domácí vytvoří gólový tlak. Ten přišel v přesilové hře, v té ale ještě Energie neskórovala. Branka přišla až ve 13. minutě, kdy od modré nahodil po ledě David Troška a jeho pokus zapadl až do branky.

O 68 sekund později bylo ještě veseleji. To totiž Tomáš Harkabus zvýšil na dvoubrankový rozdíl pěknou střelou pod břevno. Do konce první části ještě mohla zvýšit dvojice Flek-Vachutka. Při přečíslení ale na brankaře Agejeva nevyzrála.

Do druhé třetiny vstoupili domácí velmi dobře. Martin Kohout se prosadil po dvou minutách hry, když po vzoru Harkabuse poslal puk pod břevno. Domácí tlačili a hráli s pukem před brankou Bobrujsku. V tom se dostali hosté do pásma a v jedné z mála akcí si poradili znamenitě. Kuzněcov vystřelil a Jegor Voronov vyražený puk poslal do odkryté branky.

Do konce prostřední části se ještě jednou prosadili energetici. V situaci 3 na 1 to na sebe vzal Sebastian Gorčík a parádní střelou pod Agajevovu vyrážečku poslal běloruského brankaře na střídačku. Do brankoviště Dinama přišel Karnauchov.

Ve třetí třetině se domácí znovu často ochomýtali kolem branky hostí, ale ani v přesilovce se jim nepodařilo se prosadit. Pak ale přišla 49. minuta a využitá přesilovka Tomášem Harkabusem. Ten zamotal celou obranou včetně brankaře, kterému nakonec v kličce poslal puk pod tělem za brankovou čáru. O dvě minuty později se v další početní výhodě prosadil po přihrávce Tomečka, které předcházela úchvatná otočka o 360°, díky které se karlovarský forvard zbavil dotírajícího obránce, Tomáš Dvořák, jenž si najel do levého křídla a překonal Karnauchova.

Tomáš Harkabus sahal po hattricku. Nejprve jeho pokus skončil o decimetr vedle pravé tyče. Druhou šanci už mladý útočník zužitkoval. Ve vlastním oslabení zůstal nehlídaný na polovině hřiště, kde získal puk a v brejku, i když vehementně osekávaný protihráčem, parádně zavěsil pod pravou ruku brankaře.

Energie tak ve svém prvním letošním utkání v KV Areně předvedla velkou ofenzivní sílu, doplněnou kvalitním výkonem brankaře Davida Honzíka.

Tomáš Mariška (trenér HC Energie Karlovy Vary): Musím hráčům poděkovat za dnešní výkon. Zvládnout úvodní utkání s těžkým soupeřem, kterým Bobrujsk určitě byl, to je výborné. Jsme rádi, že Tomáš Harkabus dokázal v dnešním utkání vstřelit tři branky, ale myslím si, že to nebyla jen jeho zásluha. Bylo to především zásluha týmu, který Tomášovi, a i dalším hráčům, pomohl připravit branky, které jsme dokázali dát.