Vlčí smečka na úvod přípravy podlehla Kadani

JUN: SK Kadaň - HC Energie 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Úvodní utkání přípravné části na nadcházející sezónu karlovarským juniorům nevyšlo. Hráči Vlčí smečky nestačili na Áčko severočeské Kadaně a podlehli v poměru 1:2, když se o jedinou branku energetiků postaral Matěj Zadražil (na snímku). Další zápas čeká na juniory již v pátek, kdy zavítají na led chomutovských Pirátů.
Příprava juniorů na sezonu, přát., st 30.7.2014
Kadaň
2:1
0:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 22. J. Novák (L.Novák), 35. Chlouba (Šulák, Mazanec) - 57. Zadražil (Griger, Harkabus). Rozhodčí: Zubzanda - Tichý, Hamsták. Vyloučení: 4:4, navíc Müller 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 100. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Kadaň: Maštalířský (30. Mouček) – Mazanec, Šulák, Opalek, Szathmáry, Dobrovolný, Dubeň, Drobný, Tejnor – J.Novák, Charousek, Chrpa, Lehnert, Chlouba, Müller, Paleček, Hejcman, L.Novák, Huňady, Andres
Karlovy Vary: Fučík – Šimek, Běhal, Rothliberger, Kečkeš, Šafář, Michálek, Bahounek, Vaněk – Harkabus, Zadražil, Griger, Vrána, Táborský, Csamango, Orság, Osmík, Rubeš, Molnár, Babka, Janata

V úvodu zápasu se na zamlženém kadaňském kluzišti hrál opatrný hokej, ve kterém převládaly nepřesnosti. První šanci na otevření skóre měla po vyloučení Tejnora Vlčí smečka, ale v přesilovce domácí branku prakticky neohrozila. Poté se osmělili také domácí, Šulákova rána však cíl nenašla. Z následného protútoku zahrozili karlovarští, ale opět selhali v zakončení. Ve 13. minutě dostala možnost zahrát si přesilovku také Kadaň, hosté se však ubránili bez vetších problémů. V 15. minutě se před Fučíka probíjel Hejcman, jenž se snažil najít lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka se mu nevyvedla. O dvě minuty později dali o sobě vedět karlovarští. Rubeš se zjevil v blízkosti kadaňské klece, ale nejprve branku minul a napodruhé trefil pouze hruď gólmana Maštalířského.

Do druhé periody sice vstoupili aktivněji hosté, kteří žlutočerné uzamkli před vlastní branku, ale posléze se Kadani podařilo otevřít skóre. Jakub Novák se nádherně prosmýkl mezi dvěma bránícími hráči a střelou k levé tyči nedal Fučíkovi šanci. Možnost navýšit skóre měli kadaňští za další minutu, kdy Zadražil zasáhl holí do obličeje Lukáše Nováka a zamířil na trestnou lavici. Hosté však žádné krupobití na svého gólmana nedopustili. Ve 25. minutě se do puku opřel řízný bek Drobný, jenž však svojí dělovkou pouze rozzduněl mantinel za Fučíkovo brankou. O několik sekund později se před hostujícího brankáře drali Chrpa s Jakubem Novákem, kteří však na strážce karlovarské svatyně nevyzráli. Další šanci měl po Šulákově ráně Müller, Fučík ho vychytal. Posléze spálil tutovou šanci Szátmáry, jenž udělal kličku gólmanovi, ale puk do odkryté klece zasunout nedokázal. Neujal se ani další pokus Jakuba Nováka z 30. minuty, který zlikvidoval karlovarský gólman. V téže minutě Kadaň vystřídala gólmany - Tomáše Maštalířského vystřídal testovaný Václav Mouček, jenž naposledy chytal za pražskou Kobru. Jako první novice v kadaňské kleci vyzkoušel Harkabus, jenž Moučka trefil do masky. Ve 35. minutě hledal Mazanec před hostující brankou Charouska, ke kterému se ale přihrávka nedostala. Několik sekund nato se ale sám Mazanec opřel do kotouče, k dorážce se dostal Roman Chlouba a zajistil domácím dvoubrankový náskok. Poté našel povedenou přihrávkou Huňady Lehnerta, který však trefil jen připraveného Fučíka. Stejně skončila také střela Jakuba Nováka v závěru druhé třetiny. Kadaň po ní vedla 2:0.

Na začátku třetího dějiství hledal Harkabus Zadražila, ten však řpihrávku nezachytil. Poté se k puku po Charouskově nahrávce dostal Müller, jehož slabé zakončení Fučíka příliš nevyděsilo. Ve 47. minutě Harkabus opět zasáhl Moučka do masky, od níž se puk odrazil do sítě nad brankou. Gólman Kadaně zvládl i střelu Osmíka, kterou zkrotil v lapačce. Na druhé straně pálil Lehnert, Fučík jeho střelu zneškodnil vyrážečkou. Hosté se v následujících minutách usadili před Moučkem, ale prezentovali se akorát nepřesnou ránou Orsága. V 57. minutě byl vyloučen Hejcman a hosté trestali. Po Grigerové přihrávce pálil Matěj Zadražil, jehož tečovaná střela zapadla do kadaňské branky. Karlovarští se poté usadili před Moučkem, ale ani minutu a půl dlouhé power-play jim nepomohlo a Kadaň jednobrankový náskok udržela.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): „Varští dobře bruslili, tak jak jsme čekali. Bylo dobré, že nás to probudilo. Samozřejmě, že se poté nějaká zkušenost nebo vyhranost projevila. Hlavně jsme začali hrát to co jsme chtěli, byli jsme v pohybu. Pro nás výborný trénink, výborná příprava, rychlý hokej, to co jsme potřebovali. Žádné taktické manévry, hrálo se nahoru dolů. Škoda té modré a toho horšího ledu, ale to je v tomhle období , v těchto typech hal běžné, takže si myslím, že na naší straně panuje spokojenost. Akorát ta koncovka, ale to možná souviselo s tím ledem a takovým menším důrazem, ale to co jsme chtěli, tak nám to splnilo.“

Tomáš Mariška (Energie Karlovy Vary): „My jsme hrozně rádi, že jsme mohli s domácími toto utkání sehrát. Byla to pro nás velice dobrá konfrontace s velmi kvalitním soupeřem. Jsme rádi, že jsme v té konkurenci jakž takž obstáli. Samozřejmě je začátek u obou mužstev, takže tam bylo hodně nepřesností. Ale myslím si, že pohybem jsme dvě třetiny s domácími vydrželi bruslit. To je pro nás velice pozitivní. Silová vybavenost byla na straně domácích, ale jsme rádi, že jsme zvládli ten zápas, tak jak jsme ho zvládli. Jsme s tímto zápasem poměrně spokojení.“

Tomáš Mariška (Energie Karlovy Vary): „My jsme hrozně rádi, že jsme mohli s domácími toto utkání sehrát. Byla to pro nás velice dobrá konfrontace s velmi kvalitním soupeřem. Jsme rádi, že jsme v té konkurenci jakž takž obstáli. Samozřejmě je začátek u obou mužstev, takže tam bylo hodně nepřesností. Ale myslím si, že pohybem jsme dvě třetiny s domácími vydrželi bruslit. To je pro nás velice pozitivní. Silová vybavenost byla na straně domácích, ale jsme rádi, že jsme zvládli ten zápas, tak jak jsme ho zvládli. Jsme s tímhletím zápasem poměrně spokojení.“