Vojtěch Polák zkrotil mladé havířovské pantery

K a r l o v y V a r y - Junioři: HC Energie Karlovy Vary - HC Havířov 8:1 (0:0, 5:0, 3:1). Karlovarský nejstarší mládežnický celek si po čtvrteční výhře nad Brnem dokázal uchovat dostatek energie a střelného prachu i na mužstvo Havířova. Zápas se lámal v přesilových hrách, které lépe zvládli domácí, a nakonec nasázeli soupeři osm branek. Šesti kanadskými body (2+4) přispěl k výhře Karlových Varů vynikajicí Vojtěch Polák.
Extraliga juniorů, 26. kolo, pá 26.11.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
Havířov
8:1
0:0, 5:0, 3:1
Branky: 22. Hamerle (Polák, Bušta), 25. Polák (Kocek, Bušta), 30. Sedláček (Gasparik, Polák), 39. Bušta (Polák, Hamerle), 40. Jan Bauer (Kuběna, Zaťovič), 41. Polák (Hamerle), 54. Jan Bauer (Kuběna, Zaťovič), 55. Bušta (Polák, Hamerle). Rozhodčí: Froněk. Vyloučení: 8:6 navíc Kloz a Štěpán 5 min + do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 76. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 8:1.
Karlovy Vary: Jirkův - Mašek, Kocek, Kloz, Tomaška, Karpíšek, Hlubuček, Loučka - Hamerle, Polák, Bušta - Sedláček, Gasparik, Jakub Bauer - Zaťovič, Jan Bauer, Kuběna
Havířov: Šafránek (30. Slipčenko) - Štěpán, Tkadlec, Zientek, Peštuka, Pala, Krisl, Flašar - Jakub Sikora, Sprušil, Giesel - Bindač, Sztefek, Heider - Peterek, Malík, Vychodil

Od čtvrteční výhry Karlových Varů nad Brnem neuběhlo ani 24 hodin a už opět zazněla na Zimním stadionu v Dolní Kamenné siréna, svolávající mladíky k dalšímu utkání. Tentokrát přivítali havířovské pantery, tedy celek z druhé příčky moravské části soutěže. Avšak Karlovarští to na týmy z Moravy umí, jak již předvedli v minulých zápasech.

Úvod utkání byl oboustranně opatrný, ani jeden ze soupeřů se nechtěl dopustit chyby a zbytečně inkasovat. Do první vážné šance se domácí dostali ve třetí minutě, Jan Bauer však bekhendem ležícího brankáře Šafránka nepřekonal. Ve čtvrté minutě byl vyloučen karlovarský obránce Karpíšek, ale hosté z přesilové hry nic nevytěžili, naopak na druhé straně se ve veliké šanci ocitl Jakub Bauer. V sedmé minutě našel domácí Polák přesným pasem Buštu, ale ani tomu nebylo souzeno pokořit brankáře Šafránka. Hosté se do šancí příliš nedostávali, i když hra byla opticky vyrovnaná. Snad jen karlovarští obránci plnili své úkoly o něco důsledněji a neumožňovali moravanům prosadit se. K dalšímu náporu zavelel v 17. minutě první karlovarský útok, ale ani tato formace branku nevstřelila, přestože hostům zle zatápěla. Snad nejdůležitější okamžik přišel jedenáct vteřin před koncem první třetiny, kdy byl na sedm minut plus do konce utkání vyloučen zkratově jednající Štěpán z týmu hostí. Hokejisté Havířova tak do kabin odcházeli s vědomím, že po přestávce je čekají perné minuty.

A skutečně, hned jak rozhodčí Froněk vhodil úvodní bully chopili domácí hráči příležitost za pačesy a hned tak ji nepustili. V 22. minutě přihrával zpoza branky Polák a Jakub Hamerle otevřel skóre zápasu. Karlovarským však zbývalo dalších pět minut početní výhody a když byl ještě vyloučen Krisl za zdržování hry, měli rázem v poli o dva muže víc. Trest za špatnou disciplínu hostů nakonec přišel v čase 24:13, od modré střílel Kocek a za Šafránkova záda dorazil kotouč Vojtěch Polák. To však nebylo ze strany domácích vše, o pět minut později dokázal obsazený Gasparik přihrát jednou rukou Pavlu Sedláčkovi a ten vyhnal Šafránka z branky Brna. Jeho místo zaujal Robert Slipčenko. Do druhé poloviny třetiny vstoupili hosté přesilovou hrou, ale Sprušilovu střelu pokryla karlovarská jistota Ondřej Jirkův. Namlsaní energetici se již nehnali do útoku a hra se vyrovnala. Hosté však stále zápasili s pečlivou obranou Karlovaráků a do šancí se dostávali jen zřídka. Další pohroma pro ně tak přišla v závěru druhé třetiny. Polák si najel před gólmana, několika rychlými pohyby si jej položil a nakonec téměř jako na zlatém podnose předložil přihrávku Lukáši Buštovi, kterému už nezbývalo nic jiného než uklidit kotouč do branky. Hosté se již nejspíše viděli v kabině, nebo nejlépe na cestě domů, protože několik vteřin před koncem třetiny zapomněli na dvojici Kuběna, Jan Bauer, která završila gólový účet druhé dvacetiminutovky na 5:0.

Závěrečná třetina nabídla podobný obraz hry jako ta první. Vojtěch Polák, který se zápasem očividně bavil, parádně zavěsil ve 43. minutě pod víko Slipčenkovy klece. 6:0. Brankáře Energie Jirkůva probrala z lehké dřímoty až nebezpečná, ale ojedinělá střela Tkadlece. Poté viděla necelá stovka diváků sérii vyloučení na obou stranách, hra se kouskovala a nenabízela zajímavý hokej. Brankář Jirkův se již určitě těšil na další čisté konto, ale naděje mu v 52. minutě zmařil Martin Heider, který zaznamenal čestný úspěch hostů. Svého brankáře se rozhodli karlovarští mladíci pomstít a nadělili moravanům dvě rychlé branky. V rozmezí 23 sekund se radovali Jan Bauer a Lukáš Bušta. Další šance domácí již neproměnili, a tak HC Energie Karlovy Vary - HC Havířov 8:1 po třetinách 0:0, 5:0 a 3:1.