Ze Zlína bez bodu i vstřeleného gólu

Z l í n - První díl cestování po republice nedopadl pro hokejisty Energie dobře. Podruhé v sezoně se jim nepovedlo ani jednou překonat soupeřova brankáře a tak ze Zlína odjíždějí bez bodu, když po špatném výkonu podlehli svěřencům trenéra Venery 0:3. O všechny tři branky, po jedné v každé třetině, se postaral první domácí útok. Skóre otevřel už ve 3. minutě Balaštík, ve 35. zvyšoval Pivko a účet podepsal čtvrt hodiny před koncem opět Balaštík, jenž si v zápase připsal tři body za dvě branky a asistenci.
Český Telecom Extraliga, 19. kolo, út 26.11.2002
Zlín
3:0
Branky: 3. Balaštík (Marušák, Vlach), 35. Pivko (Balaštík, Marušák), 45. Balaštík (Blaťák, Vlach). Rozhodčí: Havlík - Bláha, Kareš. Vyloučení: 5:7, navíc Hlavačka (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4571.
Zlín: Tuček - Marušák, Blaťák, M. Hamrlík, Zubíček, Galvas, Homer - Balaštík, Vlach, Pivko - M. Okál, Filip, Veselý - I. Rachůnek, Hubáček, Jenáček, od 14. min. navíc Ministr a Kos.
Karlovy Vary: Franěk - Topoli, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodin, od 9. min. navíc Němeček - L. Svoboda, Pavliš, Němčický - Opatovský, Skuhravý, Košťál - Kraus, Balázs, Tvrdek, od 21. min. navíc L. Vlček.

Karlovy Vary se musely ve Zlíně obejít bez mladého reprezentanta Vjtěcha Poláka, který si doma zapomněl dres a pravděpodobně jej nemine potrestání. Vzhledem k onemocnění Kverky tak musely Karlovy Vary hrát jen se třemi útoky. Karlovarští podali ve Zlíně matný výkon a po zásluze odjeli bez bodů.

Už ve 3. minutě využil přesilovou hru Jaroslav Balaštík, jehož gól byl nejrychlejší brankou Medvědů v této sezóně. pak hra upadla do průměru a za zmínku stály snad jen několik ostrých střetů, které udržely diváky alespoň v polospánku. Domácí měli převahu, ale Franěk chytl s přehledem. Největší šanci měl Marušák, jenž zprava najížděl na Fraňka, ale nepřekonal ho.

Druhou část odstartovaly šance Zubíčka a Jenáčka, hosté se často osvobozovali zakázaným uvolněním. Často to však bylo spíše neuměněním rozehrát puk než poslední záchranou. Druhý gól mohl přidat Libor Pivko v přesilovce po přesné nahrávce Balaštíka, Franěk na poslední chvíli zachránil pravým betonem. Oba spolupráci zopakovali ve 35. minutě. Pivko si najel před branku, kde ho našel spoluhráč Balaštík, Franěk sice zasáhl, ovšem nakonec si puk sám srazil za čáru. Velkou šanci vrátit Vary do zápasu měl David Balázs, ovšem Tuček byl pozorný.

Ve třetí třetině hráli hosté mnohem lepší hokej. Trenér Sýkora asi v kabině udělal bouřku a Energie se přestala bát ofenzivní činnosti. Po krásné akci však definitivně rozhodl velmi aktivní Jaroslav Balaštík, jenž skóroval po souhře Vlacha s Blaťákem. Pak ještě neproměnili své šance Filip s Pivkem a zlínský brankář Tuček tak vychytal nulu.

Horst Valášek (Zlín): "Vyhráli jsme zaslouženě, celý zápas jsme byli lepší. Hráči chtěli odčinit poslední nešťastnou porážku se Znojmem a to se jim povedlo. Pokud překonáme magickou hranici tří vstřelených branek, tak začneme vítězit i venku."
Marek Sýkora (Karlovy Vary): "Předvedli jsme nejhorší výkon sezóny. Mužstvo bylo letargické, nebojovalo, hráči na nic nereagovali. Konečný výsledek je pro nás ještě velmi lichotivý, můžeme poděkovat jen Fraňkovi, že jsme neprohráli vyšším rozdílem. Jsem velmi zklamán. Polák nechal viset dres v šatně na našem stadiónu. Musím si to promyslet, ale asi jej potrestám."