Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Florbal vs hokej. Energetici vyzvou Hurikány na souboj!

Florbal vs hokej. Energetici vyzvou Hurikány na souboj!

14.06.2018 | Daniel Kubelka

Už za necelé dva týdny uvidí Karlovy Vary souboj, který ještě nezažily. V Hale míčových sportů KV Areny se ve florbalovém zápase proti sobě postaví karlovarští hokejisté s prvoligovými florbalisty. Kdo lépe ovládá děrovaný míček - energetici nebo hurikáni? Přijďte se přesvědčit ve středu 27. června od 18 hodin, vstupné je zdarma.

Myšlenka přátelského zápasu mezi oběma týmy se již nějaký čas nabízela. Florbal je v Karlových Varech v posledních letech na vzestupu a i hokejisté mají k tomuto sportu poměrně blízko, protože je součástí jejich letní přípravy.

„O zápase jsme se poprvé bavili během posezonní týmové večeře s Filipem Novotným. Kluci z týmu projevili o akci velký zájem a pak už nebyl problém se s florbalisty domluvit, protože se s některými z nich osobně známe. Věřím, že si fanoušci celou akci užijí a že se nebude jednat pouze o ojedinělou akci,“ říká o blížícím se duelu Daniel Kubelka z marketingového oddělení HC Energie, který věří, že si do „míčovky“ najde cestu mnoho sportovních příznivců.

Program akce

  • 17:30 Rozehrávka, rozcvičení
  • 17:50 Nástup, line-up
  • 18:00 Začátek utkání
  • 19:30 Autogramiáda a možnost selfie na palubovce
  • 20:00 Ukončení akce

  • * o přestávkách zápasu divácké soutěže včetně nájezdů na brankáře

Podobně vidí připravovaný zápas i manažer FB Hurrican Lukáš Grundler. „Osobně věřím, že exhibice sblíží sportovní diváky ve městě a otevře nové spolupráce mezi kluby, která se tu dlouhodobě nedaří zahájit. Za florbal si od toho slibujeme, že to otevře propojení další klubů a třeba v příštím roce tu budeme mít akci čtyř sportů. Těšíme se také na pořádný sportovní zážitek, kde proti sobě budou ‚florbalky‘ a ‚hokejky‘,“ dodává s úsměvem.

Kromě samotné exhibice, která se bude hrát 3x15 minut čistého času, se mohou fanoušci těšit také na přestávkový program s diváckými soutěžemi včetně nájezdů na brankáře obou týmů. Po utkání se mohou fanoušci těšit na novinku, kdy klasickou autogramiádu nahradí možnost udělat si fotku s hráči přímo na palubovce.

A jak se na samotný duel těší přímo samotní aktéři? „Na exhibici se moc těším. Bude to super akce pro fanoušky obou týmů. Očekávám, že i účastníci si to užijí a nepochybuji o tom, že pobaví všechny přítomné diváky,“ říká útočníků Hurikánů Miroslav Šnajdr.

Za „hostující“ Energii nemohl mluvit nikdo jiný než její kapitán Václav Skuhravý. „Chtěl bych pozvat všechny fanoušky, jak hokejové, tak florbalové. Věřím, že si utkání užijí stejně tak jako my,“ dodala ikona karlovarského hokeje.