Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Martin Funk: Zatím se nám v Omsku nedaří v koncovce

Martin Funk: Zatím se nám v Omsku nedaří v koncovce

22.08.2012 | Jakub Kopřiva

Junioři odehráli na Světovém poháru v Omsku už tři utkání. Hned v tom prvním porazili dvacetiletou norskou reprezentaci, pak ovšem podlehli americkému Waterloo a následně i domácímu Omsku. Nyní je čeká důležitý zápas s běloruským Dinamem Šinnik Bobrujsk, do kterého jdou s jasným cílem zvítězit.

Vstup do turnaje vám vyšel. Jak byste zhodnotil první duel s reprezentací Norska?
Myslím si, že v tomto zápase jsme byli jednoznačně lepší a utkání jsme měli pod kontrolou. Na úvod Světového poháru jsme vyhráli, což bylo důležité a povzbuzující.

Ve druhém zápase v Omsku jste ale narazili na americký celek, který vám nastřílel pět branek.
To je pravda. Američtí hráči hráli velice dobře a navíc stylem, na který nejsme vůbec zvyklí. První dvě třetiny jsme s nimi hráli vyrovnané utkání, bohužel se nám vůbec nedařilo v koncovce a nedokázali jsme využít ani několik přesilových her. Poté jsme inkasovali dvě rychlé branky a soupeř byl, jak se říká na koni, takže už bylo velmi těžké s vývojem zápasu něco udělat.

Včera jste podlehli 1:4 domácímu Omsku, který je velkým favoritem Světového poháru.
Utkání bylo ale vyrovnanější, než ukazuje výsledek. Opět nás bohužel zklamala koncovka. Nastřelili jsme dvě tyčky, což byla obrovská škoda, protože kdyby tohle skončil gólem, tak se mohl zápas vyvíjet úplně jinak. Ale určitě se nemáme za co stydět, bylo to vyrovnané utkání, i když výsledek tomu nenapovídá. Ale takový je někdy hokej.

Jak se vám hrálo před téměř vyprodanou omskou arénou?
Nebylo úplně vypráno, jako v loňském roce na finále Světového poháru. Ale i nyní tu byla krásná atmosféra. Osobně mám rád, když se hraje v takové kulise. Musím přiznat, že domácí fanoušci byli perfektní, protože celé utkání svůj tým povzbuzovali. Tak by to mělo být.

Dnes se postavíte proti běloruskému soupeři. S čím do utkání půjdete?
My tu jdeme zápas od zápasu, takže ať vypadá tabulka jakkoliv, tak i dnes chceme samozřejmě vyhrát. V Omsku chceme co nejlíp reprezentovat náš klub a také český hokej.

Využíváte zázemí, které měl k dispozici například i Jaromír Jágr, který za Omsk hrál. Jak byste zhodnotil jeho úroveň?
Musím říct, že zázemí je tady na hodně vysoké úrovni. Po každém tréninku nám věci okamžitě vyperou, takže není nic, na co bychom si mohli stěžovat (smích).

Na turnaji jste měli už i den volna. Jak jste ho prožili?
Dopoledne jsme měli trénink a k večeru jsme sledovali utkání mezi domácím Omskem a norskou reprezentací. Na nic jiného nebyl čas.

Jak jste se po příletu do Ruska vypořádali s časovým posunem?
Dá se říct, že jsme si všichni během dvou dnů na tento posun zvykli. Samozřejmě, že jsme zezačátku měli menší problémy se spánkem a usínali jsme v pozdních hodinách, ale to je normální. Ale teď už je vše naprosto v pořádku.

Odvezete si z Omsku kromě hezkých zážitků i nějaké suvenýry?
Samozřejmě, že osobní zážitky jsou parádní. Ale před samotným odletem nějaké suvenýry pro známé a blízké určitě nakoupím. Ale to až bude čas, teď je na řadě hokej.