Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Dva góly v úvodu rozhodly zápas, říká kapitán Skuhravý

Dva góly v úvodu rozhodly zápas, říká kapitán Skuhravý

14.02.2009 | Jan Čech

Karlovarští hokejisté přivezli z dalekého Třince plný bodový zisk a s osmdesáti body se usadili na třetí příčce extraligové tabulky. U polských hranic udělali energetici nejdůležitější krok k vítězství už v úvodních minutách, kdy dvěma góly nahlodali sebevědomí soupeře. Tento okamžik označil za rozhodující i Václav Skuhravý. V článku přinášíme dále pocity obou trenérů a karlovarského Třinečáka Vojtěcha Poláka.

„Absolutně jsme nezvládli začátek, byl to hodně špatný zápas,“ povzdechl si třinecký útočník Vojtěch Polák, který při první brance svou hrubkou pomohl Západočechům otevřít skóre. Nutno dodat, že Karlovarští nepustili od úvodního hvizdu celé čtyři minuty domácí do útočného pásma. „První gól beru na sebe, byla to moje chyba. Bohužel hned na to přišla druhá branka v naší síti. Pak už se hraje blbě, když brzy prohráváte 0:2,“ kál se po svalových problémech navrátilec do třinecké sestavy.

Západočeši nejen nebezpečně kombinovali, ale především se mohli spolehnout na skvělou defenzivu. „Vary výborně bránily. Zabetonovaly to. Těžko jsme procházeli jejich obranou před Mensatora. Ten navíc chytal moc dobře. V útoku jsme toho moc nepředvedli, ještě horší to bylo s obranou,“ smutnil Polák.

Po vysoké prohře 1:6 s Českými Budějovicemi je to druhá těžká domácí porážka. „Takové zápasy musíme zvládat. Tabulka je našlapaná a rozhoduje každý bod. Teď nás čekají poslední tři zápasy, ve kterých musíme odezvat všechno, co v nás je,“ burcuje mužstvo třiadvacetiletý rodák z Ostrova nad Ohří, který přišel do Třince právě z Karlových Varů.

„Mysleli jsme si, že Třinec na nás na začátku vlítne a my budeme hrát zajištěnou obranu ze středního pásma. Oni nám ale umožnili hrát. Od začátku jsme byli aktivnější, ze dvou nahozených puků jsme dali dva góly, a to rozhodlo zápas,“ usmíval se karlovarský střelec druhého gólu Václav Skuhravý.

„Jsem rád, že jsme konečně prolomili nepříznivou sérii porážek s Třincem. Rozhodující byla první třetina a začátek druhé, kdy jsme dali góly a vytvořili si náskok. Zkomplikovali jsme si to v úvodu třetí třetiny, kdy jsme měli hodně vyloučených, ale ohromným nasazením hráčů jsme to zvládli,“ pochválil své svěřence trenér Karlových Varů Josef Paleček.

„Zvládli jsme oba zápasy ve Varech, kde mělo mužstvo ohromný emotivní náboj. Ten náboj jsme získali až po prvním gólu. Bylo tam více pohybu, hra měla šťávu. Do té doby to byl z naší strany suchý výkon. Bohužel dneska jsme nezvládli už druhé důležité domácí utkání. Pokud chce jít tým do play-off, musí takové souboje zvládnout. Je vidět, že nemáme tolik odolných jedinců. Rozhodují nervy a ty my nemáme,“ uvedl kouč Třince Antonín Stavjaňa.