Energii se v Kraslicích nedařilo, šestkrát inkasovala

Karlovarští hokejisté se ve středu odpoledne představili v dalším přátelském fotbalovém utkání, tentokrát se jim postavili fotbalisté Kraslic. Ti se na utkání velmi dobře připravili a hokejisty přehrávali. Energetici doplatili na velké množství nevyužitých šancí a únavu z předchozího náročného programu a nakonec prohráli vysoko 2:6.

Karlovarští nastoupili do přátelského zápasu proti Kraslicím v poměrně vlažném tempu, a to se jim nevyplatilo. Fotbalisté Kraslic na soupeře vlétli a od úvodních minut se pokoušeli o vstřelení branky, což se jim brzy povedlo. V desáté minutě sice neproměnil přímý volný kop Grunt, o pět minut později ale už skóroval z dorážky Petr Muller. V prvním poločase byli jasně lepší domácí fotbalisté, kteří se stále tlačili do brány, a také se jim podařilo opět skórovat. Po rozebrání obrany se prosadili nejprve Tomáš Studeník, ke konci první půle se trefil také Tomáš Salva a o výsledku bylo téměř rozhodnuto.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako ta první. Ihned po pár minutách inkasoval Lukáš Vrána počtvrté, pěknými nůžkami se předvedl Vítězslav Lomoz. Avšak i Karlovarští skórovali, Martin Frk, který se krátkodobě připojil do letní přípravy A-týmu, byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu sám proměnil. Už to začínalo vypadat na obrat, avšak energetici nedokázali využít množství nabídnutých šancí, a slova se tak opět ujali domácí. Těm se ve skvělé atmosféře hrálo výborně a začali přidávat další branky. Tomáš Procházka se s tím nemazal, po zemi vypálil a Vrána nestihl zareagovat.

Kolem sedmdesáté minuty se na hřiště dostal také mladý žáček, Ondřej Kričfaluši , syn domácího kapitána. Na hřišti se vůbec neztratil, rozdával jeden přesný pas za druhým. Právě on byl u zrodu akce, která znamenala již šestý gól v síti Karlovarských. Tomáš Studeník si naběhl na přesnou přihrávku a poslal míč k tyčce. Energetikům se v záběru zápasu podařilo alespoň zkorigovat stav utkání, Jaromír Kverka se prosmýkl obranou a poslal míč do prázdné brány.

Zápas se odehrál ve slušném tempu, možná i díky skvělé atmosféře, kterou vytvořilo přibližně 450 diváků.

Statistiky

SK Kraslice - HC Energie Karlovy Vary 6:2 (3:0)

Střelci: Muller, Studeník 2, Salva, Lomoz, Procházka, – Frk (pen.), Kverka. Rozhodčí: Miroslav Cvrk. Diváci: 450.

SK Kraslice: Zadňančin – Račko, Dočkal, Studeník, Lomoz, Muller, Grunt, Kričfaluši Josef „C“, Procházka, Schwarz, Palocsány; Salva, Svoboda, Hofman, Kričfaluši Ondřej.

HC Energie Karlovy Vary: Vrána – Závorka „C“, Schusser, Rohan Martin, Frk, Vaněk, Flek, Habal, Koblasa, Kverka, Kohout, Troška, Gorčík, Dvořák.