Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Hry i horský půlmaraton. Junioři vyrazili na Boží Dar

Hry i horský půlmaraton. Junioři vyrazili na Boží Dar

14.06.2017 | Daniel Kubelka

Po starším dorostu vyrazili na krátké soustředění o uplynulém víkendu také hráči karlovarské juniorky. Cílem jejich cesty bylo krásní prostředí Krušných Hor na Božím Daru.

Polykat další tréninkové dávky, ale především poznat hráče i mimo tvrdou dřinu, to byl hlavní cíl prodlouženého víkendu na Božím Daru dle slov hlavního trenéra juniorky Pavla Arnošta.

„Chtěli jsme poznat kluky a to jak během tréninkových jednotek, tak i mimo ně a to vše prožít pěkně pohromadě. Kluci pracovali v rámci svých možností. Bylo to velice poučné pozorovat, jak reagují na tréninkový proces v jiném prostředí,“ zhodnotil celou akci muž, který převzal trenérské kormidlo juniorského týmu po Tomáši Mariškovi, který povýšil ke karlovarskému Áčku.

Kromě náročných kruhových tréninků, ale čekalo na naše juniory i pestré herní vyžití. V areálu Apartmánů Engadin, kde byli ubytováni, totiž měli k dispozici dvě hřiště na fotbal, nohejbal či tenis, regenerovat pak mohli také v místním welness centru a nechyběla ani jízda na oblíbených terénních tříkolkách.

Že se o druhém červnovém víkendu na "Božáku" jen nemakalo, potvrdil i Jiří Halberštát, sedmnáctiletý útočník a novic v juniorském týmu. „Soustředění jsem si užil. Nebylo to stylem, že bychom trénovali dvakrát denně a zbytek dne strávili na pokoji. Neustále jsme něco dělali, hráli, soutěžili, závodili a to mě na tom bavilo asi nejvíc. Vlastně jsme i odpočívali formou soutěží ať už v nohejbale, v tenise nebo ve fotbale. Zároveň jsme utužili partu, a to nejenom půlnočním výšlapem sjezdovky a závěrečnou grilovačkou.“

Soutěžním zpestřením pak pro naše juniory byla účast na sobotním horském půlmaratonu. Na kratší dvanáctikilometrové trase se mezi šesti desítkami běžců neztratili. Nejrychlejší z nich Tomáš Přibyl totiž doběhl na celkové šesté pozici jen s tříminutovou ztrátou na vítěze závodu.