Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Musíme hrát náš hokej a zbytečně nechybovat, tvrdí Dávid Gríger

Musíme hrát náš hokej a zbytečně nechybovat, tvrdí Dávid Gríger

18.03.2017 | Matěj Hodoval

Karlovarští hokejisté si v pátečním souboji s pardubickým Dynamem s chutí zastříleli a zvítězili 7:2. Zápas hodnotil autor dvou branek, slovenský útočník Dávid Gríger.

Dávide, rozstříleli jste Dynamo. Jak zápas hodnotíte?

Nečekali jsme, že to takto dopadne. Jsme rádi, že se nám povedlo tolikrát skórovat. Určitě nám to zvedne sebevědomí do dalších důležitějších bojů. Pro nás je dobře, že utkání takto skončilo.

Vám osobně se podařilo skórovat hned dvakrát. Jak byste své zásahy popsal?

U prvního gólu mě krásně našel Rachna (Tomáš Rachůnek). Já si zpracoval puk, chvíli jej podržel a poté, co mi pardubický gólman odjel, jsem zakončoval do prázdné branky. Velkou zásluhu na gólu měl právě Tomáš. Ve druhé gólové situaci jsem dostal kotouč a nevěděl jsem, co s ním. Řekl jsem si, že to zkusím na bližší tyč a zadařilo se.

Cítili jste v nějaké pasáži hry výrazný pardubický tlak, nebo jste měli více navrch vy?

Samozřejmě měli nějaký tlak, nicméně my jsme to ustáli a snažili se hrát náš hokej. Bohužel jsme dvakrát inkasovali, nakonec jsme však zvítězili, což je hlavní. Je skvělé, že jsme to urvali na domácím ledě, chtěli jsme za každou cenu vyhrát. V neděli nás čeká další zápas, takže zregenerujeme a jdeme dál.

Sledujete play-off první ligy?

Víme, jaké jsou v semifinále dvojice. Všechny celky jsou kvalitní, série budou velmi vyrovnané. My se budeme dívat především na sebe, abychom odehráli každé utkání co nejlépe a věříme, že budeme připraveni na sto procent.

Máte někoho, proti komu byste hráli nejraději?

To ne, člověk si nevybere. Jak to dopadne, tak to dopadne. Jak už jsem říkal, my hledíme především na sebe. Jdeme zápas od zápasu a je nám jedno, kdo proti nám stojí. Jdeme si za jedním cílem. Věřím, že tým na to máme a že to urveme.

Myslíte si, že barážové duely s Dynamem se budou odehrávat ve stejném tempu jako v play-out?

Těžko říct, určitě to budou těžké zápasy. Přeci jen, skupina o umístění je pro nás a Pardubice část sezony, ve které o nic nejde. Dynamo i my máme kvalitní kádr, takže to bude boj, jako tomu bylo v základní části, kde se bojovalo až do konce. Já neočekávám nic jiného a my se musíme na každý zápas co nejlépe připravit.

Na co si dát v baráži pozor a čemu se vyvarovat?

Musíme hrát náš hokej, dobře z obrany, zbytečně nechybovat a tlačit se do brány, bruslit. S tímto hokejem jsme uspěli proti nejlepším soupeřům z extraligy. To bude recept na ostatní mužstva a věříme, že to půjde.

Děkuji za rozhovor!