President Cup 2017: Energetici končí poslední, CSKA Moskva vítězem

Energetici končí na letošním President Cupu na poslední, osmé příčce. V utkání o sedmé místo se totiž bratislavskému Slovanu podařila odveta za prohru v základní skupině a zvítězil 4:1. Z vítězství se radovali hokejisté CSKA Moskva, kteří ve fináli smetli domácí Třinec 7:1.

O umístění

Finále

HC Oceláři Třinec – CSKA Moskva 1:7 (0:1, 0:2, 1:4)

o 3. místo

Dinamo Riga – HC Vítkovice Ridera 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Semifinále

CSKA Moskva – Dinamo Riga 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)

o 5. - 8. místo

o 5. místo

HC Sparta Praha – HC Dinamo Minsk 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

o 7. místo

HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Bratislava 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

HC Dinamo Minsk – HC Energie Karlovy Vary 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Černikov (Škljarevskij), 30. Sazanovec (Šavljuk), 41. Škljarevskij (Černikov, Slabko), 47. Osovski (Šundrik), 59. Sazanovec (Žur, Šavljuk)

HC Sparta Praha - HC Slovan Bratislava 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Základní skupiny

GROUP MINI WERK ARENA

HC Slovan Bratislava - HC Energie Karlovy Vary 1:2sn (1:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Kobera (Lipiansky) – 21. Bílek (Remeš), rozh. náj. Blecha.
Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Turnaj zahájil duel slovenského celku proti týmů ze západu Čech. Klání v mini WERK ARENĚ nabídlo velmi vyrovnaný průběh, o vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Slovan šel do vedení jako první, Denis Kober tečoval pobídku Lukáše Lipianského. Energetici se svou odpovědí přispěchali v úvodní minutě prostřední periody. když Tomáš Bílek dorazil do sítě pokus Robina Sapouška. V nájezdech pak vítězný trefu zaznamenal Josef Blecha

HC Energie Karlovy Vary - Dinamo Riga 1:5 (0:1, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 59. März (Remeš) – 8. Orninš (Vitolinš), 25. Benislavskis, 37. Zalans, 40. Vitolinš (Zalans), 40. Vitolinš (Zalans).
Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

Poslední duel prvního hracího dne v MINI WERK ARENĚ nabídl jasný průběh. Mladíci Dinama Rigy po odehraných dvou třetinách vedli o pět branek, Energetici dokázali v poslední části pouze kosmeticky upravit skóre na konečných 1:5.

Karlovy Vary - Vítkovice 2:3sn (1:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Krutina, 28. Remeš (Korčmaroš) – 33. Krška (Pastor, Kocián), 44. Gebauer (Pastor), rozh. náj. Krška.
Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Závěrečným bojem ve skupině Mini WERK ARENA byl souboj extraligových celků z Karlových Varů a Vítkovic. Energetici k postupu potřebovali plný počet bodů, Vítkovice jakýkoliv bodový zisk. Západočeši také v tomto duchu vstoupili do utkání a vypracovali si dvoubrankový náskok. Ostravané ale jejich vedení srovnali a v nájezdech rozhodli o své výhře.

HC Vítkovice Ridera - Dinamo Riga 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
HC Slovan Bratislava – HC Vítkovice Ridera 2:3sn (1:0, 1:1, 0:1)
Dinamo Riga – HC Slovan Bratislava 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)