Reprezentantka Zrnová: V Energii je dobrá parta

Mladé Češky kategorie U15 už dohrávají své poslední zápasy letošní sezony. V moravském Přerově si během volného dne Mistrovství svět žen I. divize zahrály přátelské utkání proti celku Maďarska a mezi českými reprezentantkami nechyběla ani karlovarská útočnice Kateřina Zrnová. České hokejistky rozdrtily své soupeřky 15:0, zástupkyně karlovarského hokeje se na výhře podílela jednou brankou a asistenci. V našem pozápasovém rozhovoru zhodnotila dosavadní sezonu a pohovořila i o budoucí hokejové kariéře.

Katko, jak bys zhodnotila vydařené utkání proti Maďarkám?
První třetinu jsme nezvládly tak, jak bychom chtěly, týdenní absence ledu byla znát. Ve druhé třetině už to bylo o hodně lepší, soupeřkám jsme nastřílely hodně branek. Třetí třetina už byla jen vrchol celého zápasu, který dopadl perfektně.

Jak jsi spokojená se svými osobními výkony?
První třetina byla hrozná, ale v té druhé, kterou jsme dohrály do půlky, jsem se o něco málo zlepšila, podařilo se mi vstřelit jednu branku. Bohužel ani to trenérovi nestačilo.

Do třetí třetiny už jsi vůbec nenastoupila, čím to bylo?
Naše lajna nepředvedla celkově moc dobrý výkon, takže nás trenér všechny odvolal. Já si myslím, že jsem hrála dobře, ale trenér ne.

Jak se připravíte na druhý zápas proti Maďarsku, který hrajete v sobotu v Prostějově?
Musíme zlepšit vstup do utkání, vlétneme na ně, budeme se snažit bruslit, bojovat a makat, aby se nestalo to co dnes. Začátek nebyl úplně špatný, ale neměly jsme utkání ve svých rukou, a to nás trochu znejistilo.

Nedávno jsi odehrála s reprezentací turnaj v Ženevě, jak na něj vzpomínáš?
Mám na to jen opravdu krásné zážitky, na tento turnaj se nedá zapomenout. Byla tam úžasná atmosféra, fanoušci, opravdu vše bylo úžasné.

Na který zápas z toho turnaje vzpomínáš nejraději?
Určitě je to zápas proti Slovenkám, kde jsme předvedly dobrý výkon a zahrály jsme to výborně. Sama jsme dala svůj první turnajový gól, takže na to budu vzpomínat ještě hodně dlouho.

Letos působíš v kategorii U15. Myslíš, že se probojuješ už příští rok do U18?
To opravdu nevím, ale doufám v to. Budu se snažit na sobě pracovat, abych předváděla ty nejlepší výkony a dostávala hodně prostoru. Ta vyšší kategorie už je o poznání lepší, takže to bude těžké.

Jak plánuješ další kariéru, budeš dále hrát za Energii?
Zatím chci ještě minimálně rok zůstat v Karlových Varech. Líbí se mi tam, jsme tam dobrá parta. Nehrajeme sice na nejvyšší úrovni, ale i když prohráváme, tak se učíme, a to vše se mi bude jednou hodit.