Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Souboj favoritů. Energie zajíždí na led Motoru

Souboj favoritů. Energie zajíždí na led Motoru

08.10.2017 | Matěj Hodoval

Poslední zástavkou venkovního tripu karlovarských hokejistů bude Budvar aréna. Horký českobudějovický led si Energie vyzkoušela již minulý rok v baráži, kdy získala ve dvou střetnutích čtyři body. Jak si povede tentokrát? První vzájemný souboj v letošní sezoně začne v pondělí 8. října od 17:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

O soupeři

Soupiska

  • Brankáři: Petr Kváča, David Gába, Ondřej Bláha (na měsíc v Havířově), David Honzík (stř. starty Sparta)
  • Obránci: Mitchell Fillman, Filip Novák, Zdeněk Kutlák, Ján Mucha, Žiga Pavlin, Pavel Pýcha, Roman Vráblík, Patrik Marcel
  • Útočníci: Timothy Crowder, Miloslav Čermák, Jakub Doktor, Vlastimil Dostálek, Peter Galamboš, Martin Heřman, Jakub Káník, Lukáš Květoň, Václav Nedorost, Martin Novák, Rok Pajić, Ondřej Šulek, Matěj Toman, Jan Bárta

Motor zažil loni vskutku povedenou sezonu, přesto nemohl na jejím konci být spokojený. Základní část skončila pro Jihočechy skvěle, se 111 body ovládli celou WSM ligu. I play-off vypadalo z jejich pohledu jednoduše, ve čtvrtfinále doslova přejeli Přerov 4:0 na zápasy, v semifinále ztratili se Slavií jen jedno utkání a čekala na ně baráž. Tam ovšem českobudějovická dominance skončila a nakonec na vytoužený postup do nejvyšší soutěže Motor nedosáhl. Naposled se České Budějovice s Energií setkaly právě v baráži, v posledním kole. Souboj lépe vyzněl pro Karlovarské, přesto extraligovou příslušnost neudrželi. V brance energetiků tehdy nastoupil David Honzík. Nynější gólman pražské Sparty má na jih Čech vyřízené střídavé starty.

Před sezonou ohlásily České Budějovice velké posily v čele se Zdeňkem Kutlákem a Václavem Nedorostem, v týmu pokračuje Filip Novák. Na brankářském postu by mohl zazářit Petr Kváča, talent, kterého v létě draftovalo Colorado Avalanche. V probíhajícím ročníku odchytal Kváča šest zápasů, úspěšnost zákroků má lehce nad 92 %. Mezi útočníky se dařilo i Filipu Vlčkovi, jenže po porušení životosprávy ho klub poslal do Písku. „Filipa jsme se rozhodli poslat do Písku, protože porušil jasně daná pravidla, která v týmu máme. Na jak dlouho to bude, to záleží hlavně na něm samotném," uvedl pro hcmotor.cz trenér Antonín Stavjaňa.

Motoru patří v tabulce čtvrtá pozice, za deset kol nasbíral devatenáct bodů. V tom posledním skončila Českobudějovickým série pěti výher v řadě. Na gól do ústecké sítě nestačilo ani 37 střeleckých pokusů, střelce Motoru vynuloval Jakub Soukup. Jak už bývá zvykem, Jihočeši mají nejvyšší návštěvnost v celé WSM lize, když průměrně přijde na zápas 5739 diváků. Takřka fenomenální jsou budějovická oslabení - 93,88% úspěšnost ubráněných početních nevýhod. Naopak zapracovat musejí svěřenci Antonína Stavjani na přesilových hrách. Hrozivá úspěšnost 10,87 % využitých početních výhod, hůř na tom jsou už jen Litoměřice.

Koho sledovat - Miloslav Čermák

Hráč, o kterém se tolik nemluví, přesto si zaslouží vaší pozornost. Společně s Václavem Nedorostem vede týmové kanadské bodování, oba mají na kontě devět bodů (Čermák 1+8). Třicetiletý forvard měl skvělou formu především minulý rok v play-off první ligy, v deseti duelech zaznamenal pět branek a stejný počet asistencí.

Václav Nedorost

Byl by hřích nezmínit českobudějovického odchovance se zkušenostmi z NHL, KHL i české nejvyšší soutěže. V NHL odehrál 99 utkání, oblékal dres Colorada a Floridy. Před sezonou přišel jako velká osobnost a tahoun. Očekávání zatím pětatřicetiletý útočník naplňuje (5+4 v deseti zápasech).

Poznatky asistenta trenéra

Tomáš Mariška si je vědom, jaký soupeř na energetiky čeká. „Budějovice jsou určitě jedním z favoritů soutěže, náš přímý kandidát v boji o postup.“. Asistent trenéra opět připomíná, na koho se Karlovarští soustředí především. „Hlavně na sebe, svůj výkon a svoji hru. Jsme v tom úspěšní, tudíž není důvod v tom nepokračovat,“ a dodává, „Na jihu Čech ze sebe budeme muset vydat to nejlepší, abychom potřebné body získali.“ A bojovně dodává: „Uděláme pro to vše, co budeme moct.“