Souhrn mládeže: Úspěšný týden! Junioři na dostřel první čtyřky, dařilo se i žákům

Karlovarským nadějím se v uplynulém týdnu dařilo. Junioři si připsali důležité body a od postupové pozice je dělí gólová bilance. Extraligový dorost s náskokem vede skupinu. Šestnáctka si vybojovala třetí místo. Deváťáci jsou stále neporaženi. Osmáci se posunuli na první místo. Vedoucí pozici si upevnili sedmáci. Šesťáci drží třetí místo a páťáci se posunuli ze čtvrtého na druhé místo. Naši hokejisté a hokejistky odehráli třináct zápasů a jedenáct z nich vyhráli! Jen tak dál.

DHL Extraliga juniorů

Dva zápasy, dvě výhry. Po nepříliš povedeném období to vypadá, že naši junioři jsou zpět a zahájili tažení za splněním svého cíle, a to dostat se do postupující čtyřky. Prvním soupeřem byli junioři Mountfieldu HK. Ti nakonec padli za stavu 2:4. Za Energii se dvakrát prosadil Vojtěch Čihař, pro kterého šlo o první góly v juniorském hokeji. Dalším střelcem byl Vít Záhejský, který na hradeckého gólmana vytáhl “Hertlovku” a navíc ukázal, že má smysl pro fair-play, když odvolal trest pro jednoho z hradeckých mladíků. Výhru Energie trefou do prázdné branky zpečetil Jakub Galnor.

Ještě těžší boj čekal karlovarské mladíky v sobotním duelu, kdy na domácím ledě přivítali hráče českobudějovického Motoru. Po polovině zápasu energetici vedli 4:1 díky střelám Matěje Zemana, Tobiáše Pastora, Jakuba Galnora a Matyáše Váni. Jenomže budějovičtí mladíci nesložili zbraně a v čase 52:35 byl stav 4:4. Svým druhým gólem v čase 57:56 však Jakub Galnor odmítl prodloužení a energetici si mohli užít děkovačku před svými fanoušky. Co je však důležitější, díky bodovému zisku tohoto týdne se karlovarští junioři dostali s dvaceti osmi body na páté místo tabulky a od postupové čtvrté pozice je dělí gólová bilance.

17. kolo středa 19. října 2023
Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Reportáž k utkání

18. kolo sobota 21. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - Banes Motor České Budějovice 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Extraliga dorostu

Uplynulý týden se svěřencům Tomáše Andryse nesl ve znamení derby. Nejprve na domácím ledě hostili Litvínov. Ve velmi vyrovnaném zápase měli karlovarští střelci problémy vyzrát na Kryštofa Udržala. Mladičký gólman po většinu utkání dokázal udržet kotouč mimo svou branku. Překonat ho zvládli pouze David Poizl a Jakub Habla. Svou branku před litvínovskými mladíky zamkl Michal Oršulák a vychytal tak nejen první čisté konto v extralize dorostu, ale i výhru pro svůj tým.

Skóre v sobotním západočeském derby otevřel David Poizl. První asistenci v kariéře si připsal brankář Michal Oršulák. Vedení 2:1 pro svůj tým vystřelil Petr Tomek a skóre na stav 3:2 upravil Matyáš Šedivec, pro kterého šlo o premiérový gól v extralize dorostu. Plzeňští mladíci celé utkání doháněli jednogólové vedení energetiků. Sami se do vedení dostali poprvé až v čase 55:35. Svůj těsný náskok si do konce utkání pohlídali a energetici tak poprvé v sezoně zůstali bez bodů.

13. kolo čtvrtek 19. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

14. kolo sobota 21. října 2023
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Liga dorostu

Dvě výhry si v uplynulém týdnu připsali svěřenci Bohumíra Sapouška. Nejprve vyrazili do Sokolova. Tamní dorost šel dvěma slepenými góly ve dvanácté minutě do vedení. Na dostřel dostal energetiky Marko Michalov. Jenomže dvoubrankové vedení si Sokolovští ve vlastním oslabení vzali zpět. Zbývající část utkání patřila energetikům, kteří udeřili v každé třetině třikrát. Na dostřel jednoho gólu dostal Energii v úvodu druhé třetiny Marko Michalov. Skóre srovnal v čase 35:28 Filip Piatkowski a vedení pro svůj tým vystřelil Jakub Šubík v čase 35:50. Ve třetí třetině se na listinu střelců zapsali Aleš Břečka, Filip Piatkowski a Jakub Šubík. Díky skvělé otočce tak energetici brali plný počet bodů.

Následující den stačily k výhře nad týmem Pilsen Wolves šestnáctce Energie tři góly. Skóre už ve třetí minutě otevřeli hráči Wolves, ale než se oba týmy rozešly do kabin bylo díky střele Davida Krčka skóre srovnáno. V polovině druhé třetiny zařídil Energii vedení Lukáš Pech a posledním střelcem zápasu byl v čase 59:11 Filip Piatkowski. Díky bodovému zisku z uplynulého týdne se šestnáctka Energie se sedmnácti body posunula na třetí místo skupiny Západ. Od druhého místa, které patří týmu Pilsen Wolves ji dělí pouze gólová bilance.

8. kolo sobota 21. října 2023
HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 3:7 (3:1, 0:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 11:28 Keprta (5/5), 11:39 Hanek (Keprta; 5/5), 15:35 Skála (4/5) – 12:06 Michalov (Pech; 5/5), 24:54 Michalov (Pech, Magner; 5/5), 35:28 Piatkowski (Žalud; 5/5), 35:50 Šubík (Kőhler, Krček; 5/5), 41:52 Břečka (Malý; 5/4), 45:50 Piatkowski (Žalud; 5/5), 51:18 Šubík (Magner; 5/5).

9. kolo neděle 22. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Pilsen Wolves 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14:38 Krček (Magner; 5/5), 29:14 Pech (Šedivec, Michalov; 5/5), 59:11 Piatkowski (5/5) – 02:59 Mazko (Petrov; 5/5).

Extraliga 9. tříd

Vítězné tažení extraligou si protáhli i po utkání s českobudějovickým Motorem karlovarští deváťáci. K jedinému utkání minulého týdne vyrazili svěřenci Adama Sýkory na jih Čech. Už v šesté minutě nabil Maik Mähler zpoza branky Tomáši Sujovi, který pálil z hranice kruhu. Jako přes kopírák byl i druhý gól Energie, kdy v početní výhodě skóroval opět Tomáš Suja akorát od mantinelu kotouč poslal Jonáš Vaníček. Třetí gól Energie vstřelil Jonáš Vaníček necelých pět minut před koncem druhé třetiny. Tomu do kruhu nabil Jakub Kyncl. O čisté konto přišel Ondřej Kadoun ve druhé minutě třetí třetiny, když domácí využili dvojnásobnou početní výhodu.

Pod čtvrtý gól se podepsal Marek Kubík, jehož střela od modré prošla mezi betony domácího gólmana a kotouč doklouzal přes brankovou čáru. Pátá pak odbyla po střele Jonáše Vaníčka. Dorost Motoru však v posledních minutách zvládl utkání zdramatizovat. Nejprve zůstal sám před brankou Pavel Tobiáš - 2:5. Hned po buly se do úniku dostal Lukáš Vostracký a v čase 59:39 skóre na stav 4:5 upravil Theodor Láf. Body si však nakonec přece jenom odvezli energetici. Ti si připsali desátou výhru v řadě a s dvaceti osmi body vedou skupinu A. Navíc mají stále jeden zápas k dobru.

11. kolo sobota 21. října 2023
Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 4:5 (0:2, 0:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 41:23 Máče (Tobiáš, Šíma; 5/3), 55:27 Tobiáš (Shrbený; 5/5), 58:10 Vostracký (5/5), 59:39 Láf (Šíma, Klimeš; 5/5) – 05:03 Suja (Mähler, Vaňourek; 5/5), 15:26 Suja (Vaníček; 5/4), 35:23 Vaníček (Kyncl, Horáček; 5/5), 44:30 Kubík (Kyncl; 5/4), 46:57 Vaníček (Kyncl, Staněk; 5/5).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Ve vítězném tažení pokračují i naši osmáci. Svěřenci Davida Šalamouna v obou svých duelech vstřelili dvacet pět gólů. V utkáním s týmem Loun si první čisté konto v sezoně vychytal Lukáš Kalčík. V tomto utkání padlo osmnáct gólů. Hattrick a gól navíc vstřelili František Pavlovic a Matěj Žák. Dvougólovými střelci byli Roman Kašpar, Hugo Konz a Daniel Psohlavec. Zbývající čtyři góly si rozdělili Vojtěch Hüttl, Maxim Dan, Jan Pavlis a Matyáš Stezka.

V utkání s Tachovem si první čisté konto v sezoně připsal Matěj Petrlíček. Hned v čase 0:33 skóroval Roman Kašpar, který v čase 6:01 přidal druhý gól. V první třetině se ještě prosadili Jan Pavlis a Jakub Bečka. Jediným střelcem druhé třetiny byl Matyáš Stezka. Poslední dva góly tohoto duelu padly v krátce před závěrečnou sirénou. Nejprve v čase 58:37 střílel Daniel Psohlavec a v čase 59:36 střeleckou listinu uzavřel Jan Pavlis. Osmáci si díky získaným bodům vylepšili pozici a ze druhého místa se přesunuli do čela skupiny 1 - Ústecká. S deseti body mají dvoubodový náskok na chomutovské Piráty.

6. kolo sobota 21. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Louny 18:0 (9:0, 5:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 06:05 Pavlis (Pavlovic, Kašpar; 5/5), 07:32 Žák (Bečka; 5/5), 11:38 Koncz (Stezka; 5/5), 15:17 Dan (5/5), 15:57 Kašpar (Pavlovic; 5/5), 17:57 Pavlovic (Pavlis; 5/5), 18:33 Psohlavec (5/5), 18:55 Stezka (Dan; 5/5), 19:25 Kašpar (Pavlis, Vrbas; 5/5), 23:50 Pavlovic (Kašpar, Bečka; 5/5), 31:10 Žák (Pařízek; 5/5), 33:20 Pavlovic (Pavlis; 5/5), 33:35 Pavlovic (Pavlis; 5/5), 38:10 Psohlavec (Vrbas; 5/4), 43:26 Koncz (Dan; 5/5), 45:38 Hüttl (Žák, Psohlavec; 5/4), 55:20 Žák (Vrbas; 5/4), 57:40 Žák (5/4).

7. kolo neděle 22. října 2023
HC Teplice - HC Energie Karlovy Vary 0:7 (0:4, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 00:33 Kašpar (Pavlis, Pavlovic; 5/5), 06:01 Kašpar (Pavlovic, Pavlis; 5/5), 09:19 Pavlis (Bečka, Pertlíček; 5/5), 17:43 Bečka (Vrbas; 5/4), 21:50 Stezka (Dan, Koncz; 5/5), 58:37 Psohlavec (Hüttl, Žák; 5/5), 59:36 Pavlis (Koncz; 5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Jeden zápas a čtrnáct vstřelených gólů, tak to je bilance karlovarských sedmáků. Ti se utkali s týmem Mariánských Lázní a po dvou třetinách vedli 4:0. Kryštof Hostek přišel o čisté konto v čase 48:11, ale to bylo poprvé a naposledy, co kotouč našel cestu do jeho branky. Ve třetí třetině energetici nasypali domácím deset gólů. Hattrick v závěru třetí třetiny během 107 sekund zkompletoval Jan Martínek. Po dvou gólech vstřelili Lukáš Bláha, Tomáš Rödig, Ladislav Terla a Mikuláš Gregor, který v čase 59:43 uzavřel skóre zápasu. Tři góly si rozdělili Adam Heidenreich, Max Kalčík a David Moches. Svěřenci Ondřeje Leštiny si upevnili první místo ve skupině 9 - Karlovarská, kterou vedou s deseti body.

7. kolo sobota 21. října 2023
HC Mariánské Lázně - HC Energie Karlovy Vary 1:14 (0:1, 0:3, 1:10)
Branky a nahrávky:48:11 Košťál (5/5) – 11:55 Bláha (Peter; 5/5), 32:22 Rödig (Gregor; 5/5), 32:33 Moches (Gregor; 5/5), 36:21 Bláha (Šlár; 5/5), 42:51 Gregor (Rödig; 5/5), 50:49 Rödig (Gregor, Martínek; 5/5), 52:17 Heidenreich (Moches; 5/5), 52:55 Terla (Veselý; 5/5), 52:56 Kalčík (Gregor, Martínek; 5/5), 56:54 Terla (Rödig, Gregor; 5/5), 57:04 Martínek (Bláha; 5/5), 57:13 Martínek (Bláha; 5/5), 58:51 Martínek (Terla; 5/5), 59:43 Gregor (Rödig, Terla; 5/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Napůl vyšel předchozí týden karlovarským šesťákům. Nejprve si díky dvanácti vstřeleným gólům připsali výhru nad šesťáky z Teplic. Následující den pak stejný počet gólů inkasovali od ústeckého Slovanu. V utkání s týmem Teplic se svěřencům Davida Šalamouna podařilo vstřelit v každé třetině čtyři góly. Hattrick zkompletoval Patrik Tomášek, který otevřel a rovněž i uzavřel skóre tohoto duelu. Dvakrát se trefili Matyáš Dvořák a Marek Havlík. Po jednom gólu si pak připsali Jan Havelka, Deniel Kaputa, Jakub Kuchta, Vojtěch Příplata a Vojtěch Souček.

První dvě třetiny v nedělním utkání s ústeckými šesťáky byly poměrně vyrovnané. Jenomže v té poslední nakonec domácí skórovali šestkrát a tím rozhodli o své výhře. Proti Slovanu se prosadili Adam Lauer, který skóroval dvakrát. Jan Havelka, Jakub Pelikán, Vojtěch Příplata a Elen Svobodová se podepsali pod zbývající čtyři branky Energie. To však tentokrát na výhru nestačilo a šesťáci odjížděli z Ústí s prázdnou. Stále si však s přehledem a deseti body drží třetí místo ve skupině 1 - Ústecká, přičemž na druhé místo ztrácí pouze bod.

HC Energie Karlovy Vary - HC Teplice 12:2 (4:1, 4:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 12:20 Tomášek (Kuchta, Svobodová; 5/5), 14:15 Dvořák (Tomášek, Souček; 5/4), 18:00 Kuchta (5/5), 18:17 Havlík (Pelikán; 5/5), 30:30 Souček (5/5), 35:30 Tomášek (Kaputa; 5/5), 37:43 Příplata (Svobodová; 5/4), 38:25 Dvořák (5/5), 42:02 Havelka (Tomášek, Kothera; 5/5), 57:20 Kaputa (5/5), 57:45 Havlík (Lauer; 5/5), 59:20 Tomášek (5/5) – 13:32 Hammerschmied (5/5), 48:45 Maresch (Rubeš; 4/4).

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy Vary 12:6 (3:2, 3:2, 6:2)
Branky a nahrávky: 00:30 Ramisch (5/5), 12:05 Ramisch (Šindelář; 5/5), 15:11 Ramisch (Šindelář; 5/5), 22:12 Ramisch (Kříž; 5/3), 23:46 Mudra (Kříž, Ramisch; 5/4), 37:50 Ramisch (Rubáš; 5/5), 44:41 Ramisch (Stibor; 5/5), 47:35 Šindelář (Ramisch, Kříž; 5/5), 49:10 Ramisch (Kříž, Šindelář; 5/5), 52:33 Michálek (Vaněk; 5/5), 55:44 Ramisch (Šindelář, Vaněk; 5/5), 58:00 Ramisch (Stibor; 5/5) – 16:55 Lauer (5/5), 19:44 Lauer (5/4), 35:09 Havelka (Tomášek; 5/3), 39:24 Svobodová (5/5), 43:47 Příplata (5/5), 56:50 Pelikán (Havlík, Lauer; 5/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Páťáci měli v plánu pouze jeden duel k němuž vyrazili do Třemošné, kde se utkali s tamními páťáky. Své hostitele porazili 12:1. O čisté konto Josef Čech přišel v čase 45:11. Hattrick si zkompletovali Tobiáš Kocián a David Kuljas. Dalšími střelci byli Daniel Vráblík, Sebastien Pazdera, Matěj Kloz, Lukáš Říha, Ladislav Dankanics a Oliver Zikmund. Páťáci si vylepšili postavení ve skupině a se ziskem devíti bodů se ze čtvrtého místa vyhoupli na druhé místo ve skupině 11 - Karlovarská a na první Tachov ztrácejí tři body.

HC Meteor Třemošná - HC Energie Karlovy Vary 1:12 (0:4, 0:4, 1:4)
Branky a nahrávky: 45:11 Vojáček (Z. Folk; 5/5) – 04:28 Kuljas (5/5), 06:49 Zikmund (Kuljas; 5/5), 11:08 L. Říha (5/5), 14:47 Kocián (5/5), 20:35 Kocián (5/5), 37:20 Kuljas (Pazdera; 5/5), 38:55 Vráblik (Dankanics; 5/5), 39:17 Kocián (Vráblik; 5/5), 40:47 Dankanics (Kuljas; 5/5), 50:08 Kloz (5/5), 52:10 Pazdera (Kocián; 5/4), 52:32 Kuljas (Zikmund; 5/5).