Do play-off vstoupili starší dorostenci vítězně

SDO: HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Po perfektní úvodní dvacetiminutovce, kdy nasázeli soupeři celkem tři důležité branky, si energetici v prvním utkání osmifinále proti Zlínu vybojovali výhru. Hosté se snažili ze všech sil, avšak přesto na domácí nestačili. Karlovarské dorostence velmi podržel brankář Jakub Kašpar, který si připsal 28 zákroků a propustil za sebe jednu jedinou střelu.
Extraliga staršího dorostu, OF1, pá 24.2.2017
Zlín
4:1
3:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 9. Bečka (Prošek), 17. Slabý, 20. Hotěk (Přibyl), 55. Tlačil (Slabý) – 53. Gába (Sebera). Rozhodčí: Hucl - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:0.
Karlovy Vary: Kašpar – Cankov, Zavřel, Přibyl, Štaif, Ptáček, Klejna, Tureček, Brabec – Holub, Hudečka, Habr, Maydl, Bečka, Slabý, Prošek, Halberštát, Hotěk, Šik, Tlačil.
Zlín: Kořének – Prchal, Janošek, Gába, Dřímal, Suhrada, Marek – Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Sebera, Lekeš, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška.

Zlínští se do utkání pustili velmi aktivně, ihned po úvodním buly se vydali do obranného pásma Karlových Varů. Hrálo se již od prvních minut ve vysokém tempu. Do vedení se i přes několik šancí hostů dostali karlovarští energetici. V deváté minutě se díky přesné střele Jana Bečky z předbrankového prostoru jako první prosadili domácí. Hrál se hokej nahoru dolů, při čemž se v 15. minutě dostali do oslabení Zlínští. První přesilovou hru tohoto utkání hned energetici využili a navýšili svůj náskok. Po pěkné kombinaci v útočném pásmu se prosadil Martin Slabý. Hostům se stále nedařilo kombinovat a po většinu času se hrálo ve středním pásmu. V 17. minutě se dostali do oslabení Karlovarští, ale ševcům se stále překonat bezchybného Kašpara nedařilo. V závěru první dvacetiminutovky si domácí odnesli gól do šatny. Ve 20. minutě prchal před hostující obranou Michal Hotěk a svým blafákem brankáře Kořénka obelstil.

Do druhé periody naskočili Zlínští plní sil. Hra se neustále přesouvala z pásma do pásma a ani jednomu z týmů se nedařilo udržet útočné pásmo. Na obou stranách jsme opět mohli vidět nemalé množství střel. Ve 26. minutě hráli Karlovarští v oslabení, ale to zvládli bravurně, a tak se diváci žádné branky nedočkali. V jedné z větších šancí se v obranném pásmu Energie objevil Tomáš Dřímal, jenž vyslal na Kašpara nebezpečnou střelu z levého kruhu, ta nakonec skončila v lapačce. Poté měli ševci několik dalších přesilových her, ale ani v jedné z nich se střelecky neprosadili. Karlovarská obrana a brankář předvedli ve druhé periodě skvělé výkony, stejně jako hosté, a tak jsme se žádného gólu nedočkali.

Během závěrečného dějství se situace na ledě začala vyostřovat. Týmy začaly hrát více do těla, bylo tak k vidění nemalé množství osobních soubojů. V 53. minutě se to zlínským juniorům konečně podařilo a překonali karlovarského gólmana. O první branku svého týmu se postaral Miroslav Gába, který svou pohotovostí prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zakončil pod víko Kašparovy svatyně. Netrvalo dlouho a ze strany Karlových Varů přišla odplata v podobě další vstřelené branky. Nejprve to na hostujícího gólmana Kořénka zkoušel Martin Slabý, poslední dorážku si však připsal Jan Tlačil. Po čtvrté brance Energie se na ledě strhla mezi domácími i mezi fanoušky v publiku obrovská euforie. Vítězství měli energetici už jisté. V 57. minutě byl při úniku faulován Otakar Šik, který jel následně trestné střílení. Jeho úmysl Kořének však správně odhadl a utkání skončilo za stavu 4:1.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že se nám do této série podařilo vstoupit vítězstvím, ale je to první bod. Utkání jsme odpracovali velmi dobře. Zítra budeme chtít na dnešní výkon rozhodně navázat.