Dorostenci vyplenili Prahu, ze Sparty si vezou výhru

ESD: HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Po skvělé páteční výhře nad Kladnem zajeli starší dorostenci do hlavního města, kde je již čekala Sparta. Ani tento celek ale na karlovarské hokejisty nestačil, ačkoliv to už bylo utkání podstatně vyrovnanější. První a zároveň vítěznou branku vstřelil v polovině druhé periody Daniel Zavřel, vítězství pojistil střelou do odkryté klece v poslední minutě Jan Bečka. I díky skvělému výkonu brankáře Adama Berana (na fotce), který si připsal druhou nulu v sezoně, zůstávají energetici v těsném kontaktu s prvním Chomutovem.
Extraliga staršího dorostu, 12. kolo, so 8.10.2016
Sparta
0:2
0:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 33. Zavřel (Tlačil), 60. Bečka (Šik). Rozhodčí: Pavlovič – Komárek, Vengřín. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 24:19. Průběh utkání: 0:2.
Sparta: Mičán – Simotics, Haš, Vízner, Hadamczik, Havlín, Hanuš – Vitouch, Švarc, Šišolák, Čížek, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Čech, Pavel.
Karlovy Vary: Beran – Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl, Kala, Klejna, Holub, Hudečka, Habr, Bečka, Slabý, Prošek, Šik, Tlačil, Halberštát, Hotěk, Petrov.

Vstup do utkání měli lepší hráči pražské Sparty. Ve třetí minutě se ve slibné šanci objevil po přesné přihrávce Arnošta volný Čech, brankář Beran ale dokázal jeho blafák zastavit betonem. Sparťané z tlaku vytěžili faul, když na dvě minuty šel na trestnou lavici Cankov za podražení. V početní převaze se domácí hráči několikrát dostali do slibné šance, vše ale pokryla obrana Karlových Varů nebo gólman.

Hrál se pohledný hokej na obou stranách, kdy si každý tým vytvořil několik slibných šancí. Za domácí se mohl prosadit tvrdou střelou od modré čáry Haš, ve slibné pozici se objevil také Pavel. Hosté zase využili několika zaškobrtnutí Pražanů a několikrát jeli sami na bránu. Svůj tým ale vždy podržel gólman, takže v první třetině se skóre neměnilo.

Na začátku druhé části měli sparťané další příležitost v podobě přesilové hry, když byli Karlovarští vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. Domácí ale nenavázali na dobrou hru v minulé početní převaze a do šance se nedostali. Velmi dobrou pozici pro otevření skóre měl Schwamberger, který jel po přihrávce od Čížka sám na Berana. Ten ale akci zastavil. Špatné střídaní nastalo také u sparťanů, Energie tak dostala první početní převahu. V ní měl ale paradoxně nejlepší šanci domácí Pavel, který ujížděl sám na gólmana, ale ten opět svůj tým podržel.

První gól v zápasu se podařilo vstřelit až ve třiatřicáté minutě Danielu Zavřelovi, který využil zakrytého výhledu sparťanského gólmana a otevřel skóre zápasu. Sparťané se hnali co nejrychleji za vyrovnáním. Minutu před koncem třetiny se opět hosté provinili příliš mnoha hráči a sparťané dostali početní převahu. V té si vytvořili několik slibných šancí, žádný gól ale nepadl a Pražané na konci druhé třetiny ztráceli jeden gól.

Přesilovou hru si Pražané přenesli do další třetiny, navázat na předchozí výkon ale nedokázali a početní převahu nevyužili. Blízko vyrovnání se objevil Dani, při bekhendovém blafáku mu ale sklouzl kotouč. Deset minut před koncem byl vyloučen Kropáček a Sparta musela bránit oslabení. V něm se do velké šance dostal Prošek, ale sparťanský gólman Mičán udržel naději domácího celku. Blízko dvoubrankového vedení se objevila Energie při šanci Bečky, ale jeho pokus nepropadl do sparťanské sítě.

Poslední minuty patřily Spartě, která měla jasnou převahu. Dostávala se do jedné šance za druhou, bohužel pro domácí ale sparťanům tentokrát nebylo přáno. Ani jedna střela nepřinesla vyrovnání. Domácí zkusili ještě štěstí při hře bez brankáře, kýžený výsledek to ale nepřineslo. Naopak do prázdné brány se trefil Jan Bečka a rozhodl o výhře Varů 2:0. Sparťané tak i přes slušný výkon nakonec nezískali v zápase s Energií ani bod.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): "Dnes jsme sehráli vyrovnaný zápas, vyhrál šťastnější. My jsme měli více gólových šancí. Soupeř nás předčil v obětavosti, v nasazení a v blokování střel, to taky rozhodlo."

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): "Já myslím, že jsme viděli vyrovnané utkání, kde se výsledek mohl převážit na obě strany. Je ale potřeba říct, že my jsme byli efektivnější, dali jsme vedoucí branku a pak nás v krizových situacích Sparty, které si vypracovala, výborně podržel brankář Adam Beran. Jsme rádi a vážíme si tří bodů ze Sparty".