Dvě přesilovkové branky na výhru nestačily

HC Energie – HC Dukla Trenčín 4:5 (2:2, 0:2, 2:1)
V brněnském Sportcentru Lužánky sehráli své páté přípravné utkání hokejisté Karlových Varů. Západočeskému celku se postavil do cesty Trenčín, který má ve svém kádru několik bývalých energetiků. V brance Energie se poprvé v letošní sezoně představil mladý Ondřej Kuchař. Jinak była karlovarská sestava totožná s tou, která nastoupila ve čtvrtek proti Znojmu. Dvakrát se trefil Ondřej Beránek, jednou skóroval Adam Lapšanský a Sebastian Gorčík, soupeř byl však o branku lepší. Karlovarští si spravili chuť alespoň v následných nájezdech, které díky Grígerovi vyhráli 1:0.
Příprava na sezonu, přát., pá 17.8.2018, Brno, Sportcentrum Lužánky
Trenčín
4:5
2:2, 0:2, 2:1
Branky a nahrávky: 2. Beránek (Gríger, Kohout), 8. Lapšanský (Havránek, Gorčík), 54. Gorčík, 60. Beránek (Kohout) – 2. Rýgl (Hudec), 14. Radivojevič (Cebák), 28. Olvecký (Holenda), 32. Hecl (Sádecký), 52. Ölvecký (Radivojevič). Rozhodčí: . Vyloučení: 9:5. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 4:5.
Karlovy Vary: Kuchař (Novotný) – Rohan, Plutnar, Sičák "C", Tureček, Šenkeřík, Bernáth, Vágner, Tomeček – Beránek, Gríger, Kohout – Stloukal, Kverka, Lapšanský – Havránek, Mikúš, Gorčík – Šafář, Lyszczarczyk, Penc.
Trenčín: Valent (Šimko) – Bohunický, Rýgl, Starosta "A", Frühauf "A", Bokroš, Cebák, Holenda, Hudec – Varga, Mikula, Sedlecký, Dlouhý, Hudec, Bližňák, Bartovič, Ölvecký, Hecl, Pardavý, Radivojevič "C", Sojčík.

Vstup do utkání vyšel Energii skvěle. Už po dvaašedesáti vteřinách našel Gríger krásnou přihrávkou Ondřeje Beránka, který nadvakrát překonal slovenského brankáře Valenta. Karlovarští hráli tou dobou přesilovku, vstřelená branka tak byla o to cennější. Z vedení se ale svěřenci trenéra Pešouta neradovali dlouho. Po chybě ve středním pásmu vyrovnal bývalý energetik Martin Rýgl , a využil tak první přesilovou hru svého týmu. Trenčínská Dukla najednou převzala otěže a byla aktivnější. V šesté minutě se ukázal brankář Kuchař, když vychytal obrovskou šanci trenčínských hokejistů. Karlovarští se dostali zpátky do hry až přesilovou hrou, kterou se jim podařilo využít. Prosadil se Adam Lapšanský, který velmi efektně tečoval střílenou nahrávku spoluhráče Havránka. Za další minutku mohlo být se slovenským týmem ještě hůře. Přečíslení tři na jednoho vzal ale obránce Plutnar na sebe, což nebylo šťastné řešení. Energie posléze nevyužila další početní výhodu a přišel trest. Ve čtrnácté minutě se ve skrumáži na brankovišti zorientoval nejlépe kapitán Dukly Branko Radivojevič a podruhé vyrovnal. Ve zbývající části prvního dějství už nedošlo k žádným vážnějším šancím, i proto se odcházelo do šaten za nerozhodného stavu.

Do druhého dějství nastoupil Trenčín v početní výhodě, jelikož byl na konci první třetiny vyloučen karlovarský obránce Bernáth. Nabídnutou možnost ale slovenský tým nevyužil. Další minuty nenabídly žádnou pořádnou šanci. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, dominovaly však obrany obou týmů. Ty v těchto minutách fungovaly bezchybně. V osmadvacáté minutě šel slovenský finalista uplynulé sezony poprvé do vedení. Na konci hezké souhry stál Peter Olvecký, jenž zakončoval do odkryté karlovarské branky. Vyrovnat mohl ihned z protiakce Havránek, ale svou dobře zamýšlenou kličku nedotáhl. Nedáš – dostaneš, tohle pořekadlo prostě ve sportu platí. Karlovarský celek se o tom přesvědčil ve dvaatřicáté minutě, kdy se pohotově prosadil Marek Hecl a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Nabídku na snížení daroval svým bývalým spoluhráčům trenčínský bek Rýgl, když šel pykat za podražení. Jeho spoluhráči ale sehráli oslabení skvěle a Energii nepustili do vážnější šance. Už to vypadalo, že si Západočeši spraví chuť v úplném závěru druhé třetiny. Ve vlastním oslabení dostali puk do sítě již podruhé v utkání, rozhodčí však branku neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Sedmnáct vteřin před druhou sirénou byl ještě vyloučen trenčínský Hecl. Nic dalšího už se na ledě neodehrálo. Po odehraných čtyřiceti minutách tak bylo k vidění více úsměvů na střídačce Dukly, která nebyla vyloženě lepším týmem, ale dala Energii lekci z produktivity

Úvod poslední třetiny patřil domácí Energii, která se hnala za vyrovnáním. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se mohla dočkat snížení. V přečíslení dva na jednoho ale vychytal Kohouta brankář Valent. O minutu později to zkoušel z úhlu Šafář. Trenčínský brankář ale v poklidu odolával. Hon za snížením utlumil mladý útočník Penc, který byl vyloučen za nepovolenou výstroj. Novinky v pravidlech jsou prostě neúprosné. V padesáté minutě šel pykat Gorčík a hosté z Trenčína vstřelili pátou branku. Ukázkovou přesilovkovou akci zakončil zkušený Peter Ölvecký, který vsítil svou druhou branku v zápase. Karlovarští hokejisté se nevzdali a znovu se vrhli do útočení. Chyběla ale lehkost, naopak na jejich holích byla vidět nervozita. Dukla navíc zkušeně bránila a držela svého soupeře daleko od branky. Chybovala až ve své další přesilovce. Po zaváhání na modré čáře ujel Sebastian Gorčík a zakončil svůj únik přesně. Západočeši se tak dočkali i regulérní branky ve vlastním oslabení. V posledních pěti minutách byla Energie nastěhovaná před Valentem. Ze svého tlaku vytěžila dokonce dvě přesilové hry, prosadit se v nich ale nedokázala. Minutu před koncem byl vyloučen obránce Starosta, trenér Pešout odvolal svého brankáře a zkusil power-play, která nakonec vyšla. Vteřinu před koncem zápasu se prosadil dorážkou Kohoutovy střely Ondřej Beránek. Karlovy Vary tak prohrály i druhý zápas na moravském tripu. Po Znojmu podlehly také trenčínské Dukle.

Po skončení zápasu se oba týmy dohodly na samostatných nájezdech. Jediným úspěšným nájezdníkem byl karlovarský Dávid Gríger.