Dvoubrankové vedení proti Chomutovu málem nestačilo k výhře

SD: HC Energie - Piráti Chomutov 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
V posledním utkání 1. části extraligy staršího dorostu si energetici poradili s Piráty, i když v závěru nebyli hosté daleko od vyrovnání. Karlovarské nyní čeká 2. část, ve které budou bojovat o co nejlepší pozici pro play-off.
Extraliga staršího dorostu, 16. kolo, pá 17.11.2017, KV Arena
Chomutov
3:2
1:0, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 14. Fečo (Šťastný), 40. Černý (TS), 44. Křemen – 41. Černý, 54. Prokop (Pech). Rozhodčí: Svoboda – Zimmermann, Sedláček. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 108. Střely na branku: 38:28.
Karlovy Vary: Bednář – Cankov, Zavřel, Stejskal, Kořán, Tureček, Houdek, Záruba, Novák – Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Hudečka, Karbulka, Jiskra, Fečo, Jílek, Hadáček
Chomutov: Běhula – Rudy, Ferbas, Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Veselý, Černý, Baier, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Pech, Ouřada, Brandner

Od začátku zápasu se domácí hokejisté snažili držet se na puku a tlačit se do útočného pásma. To se jim celkem dařilo a Chomutov měl problémy s blokováním a bráněním. První šance na gól přišla ve 2. minutě, Michal Maydl však puk netrefil ideálně a Běhula si s kotoučem poradil. První gól zápasu si připsal ve 14. minutě Michal Fečo, který dorážel střelu Šťastného. Další velkou šancí byla bekhendová dorážka Hadáčka, ten dostal přihrávku zpoza brány, Běhula byl ale tentokrát rychlejší

Do druhé třetiny vyjely oba týmy s plným nasazením a hra byla velmi aktivní. Energetici i Piráti se přetlačovali o každý milimetr ledové plochy a vždy se snažili s pukem dostat co nejdále. Do Bednářova brankoviště se v polovině třetiny nahromadilo několik hráčů z obou celků, když po kombinaci jeden z útočících hráčů po střele upadl a přes něj popadal ještě několik dalších. O druhou branku zápasu se postaral ve 40. minutě Daniel Černý, ten proměnil svoje trestné střílení a Energie šla do kabiny s dvoubrankovým vedením.

Po startu poslední části hry bylo nařízeno trestné střílení i pro Chomutov, po Zavřelovu podražení. Hosté však svou šanci neproměnili a pořád prohrávali o dvě branky. To se ale po pár vteřinách změnilo, v 41. minutě se prosadil David Černý, když propálil Bednáře hned po vhazování. Odpověď Energie na sebe nenechala dlouho čekat a ve 44. minutě se v oslabení trefil Adam Křemen. Zbytek třetiny se vyvíjel stylem přetahování se o puk. v 54. minutě vstřelil poslední branku zápasu Jan Prokop, tomu se poštěstilo dorazit do odkryté sítě odraženou Pechovu střelu. K vyrovnání už hostům nepomohla ani hra bez brankáře.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že to dnes hráči odehráli s velkou chutí. Utkání mělo tempo a jsme rádi, že jsme toto utkání dovedli do vítězného konce.

David Kočí (Piráti Chomutov): Zápas byl oboustranně vcelku dobrý. Dostali jsme bohužel zbytečné góly a měli jsme špatná střídání. Chybělo nám jen to štěstí.