Energetici z hektického zápasu s Piráty berou jen bod

HC Energie - Piráti Chomutov 4:5sn (3:1, 0:0, 1:3 - 0:0)
Nedělní odpoledne bylo pro karlovarské fanoušky velmi psychicky náročné. Momenty obrovské radosti totiž střídaly momenty smutku, ten nakonec i převládl. Ačkoliv energetici několikrát vedli, ze zápasu se severočeským soupeřem berou ve finále pouze bod. Světlým momentem utkání je první extraligová branka letošního nováčka Petra Stloukala.
Tipsport extraliga, 27. kolo, ne 4.12.2016
Chomutov
4:5sn
3:1, 0:0, 1:3 - 0:0
Branky a nahrávky: 1. Tuominen (Mikulík, T. Rachůnek), 10. Harkabus (Gríger), 18. Stloukal (Kindl, Mullane), 60. Tomáš Dvořák (Skuhravý) – 16. Rutta (Skinner, Huml), 44. Sklenář (Rutta, Skokan), 48. Skokan (Sklenář, Mrázek), 60. Valach (Flemming, Tomica), rozh. náj. Kämpf. Rozhodčí: Pešina, Horák – Komárek, Rozlílek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 3315. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4.
Karlovy Vary: Honzík – Harant, Dujsík, Rýgl, Sičák (A), Tomáš Dvořák, Benák, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Kindl, Mullane, Stloukal – Harkabus, Gríger, Flek – Davídek.
Chomutov: Strmeň (10. Král) – Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Buchtela, Chalupa, Rutta – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, Kämpf, Koblasa – Poletín, Skokan, Chlouba – Lauko, Šťovíček, Slavíček.

Nedělní utkání s Piráty bylo od začátku pořádně divoké, což se divákům velmi líbilo. Energetici do zápasu vletěli po hlavě, což se projevilo hned po dvaatřiceti vteřinách. Henri Tuominen se probojoval před bránu a pohotově bekhendem prostřelil brankáře Strmeně. Hned poté došlo na několik vyloučení, převážně se ale hrálo ve čtyřech, i v této herní situaci ale karlovarští hokejisté poměrně dominovali. V sedmé minutě nastala nakonec poměrně vtipná událost, která ale mohla být pro domácí i tragickou. Při výhodě si totiž poslali puk směrem k vlastní brance, zachránce Tomáš Rachůnek nakonec dokázal puk vyrazit po usilovném sprintu pár centimetrů před brankovou čarou.

V polovině první části si energetici vytvořili další velikou šanci, kterou taktéž využili. Gríger vyslal za obranu Tomáše Harkabuse, který si se Strmeněm šibalsky poradil a poslal Karlovy Vary do dvoubrankového vedení. Zároveň touto brankou poslal chomutovského brankáře na střídačku, do hry se tak po necelých deseti minutách dostal Tomáš Král. Jedinou branku Chomutov v první třetině vstřelil v přesilové hře, kterou zavinil faulem v rohu hřiště Dujsík. Jan Rutta vyslal od modré pořádnou pumelici, která zaletěla až za Honzíka. Energetici si ale o chviličku později vzali dvoubrankové vedení zpět, puk do branky totiž dorazil Petr Stloukal, a vstřelil tak svou první branku v Energii a zároveň v extralize.

Druhá perioda nenabídla tolik hokejové krásy jako ta první, i tak se ale bylo na co koukat. Chomutov začal tuto část hry přesilovou hrou, tu se mu ale využít nepodařilo. Během dvaceti minut byl v aréně slyšet především pískot karlovarských fanoušků, který byl směřován k rozhodčím. Hrálo se totiž velmi tvrdě, občas až na hraně faulu, což se pochopitelně domácím příznivcům nelíbilo. Piráti měli všehovšudy jednu větší šanci, vše ale dokázal zlikvidovat pozorný brankář Honzík. Podobně jako v předchozí části nastala kuriózní situace, tentokrát ji ala zapříčinil rozhodčí. V obranném pásmu totiž signalizoval výhodu pro Piráty, ruku ale opět velmi rychle stáhl dolu. To ale nepostřehl brankář Král, který byl během vteřinky na střídačce, a Chomutov tak rázem hrál v šesti, a mohl tak lehce inkasovat. Rozhodčí ale nakonec hru pro svou chybu přerušil.

Chomutov do třetí části nastoupil mnohem aktivněji a během chvíle se díky tomu mohl radovat. Jakub Sklenář před brankou přesně tečoval puk a zadělal na pořádné drama. Chomutov i nadále tlačil, dostával energetiky pod tlak a nakonec se mu podařilo i vyrovnat. Po zmatku před brankou se dostal k puku volný David Skokan a dorazil puk za bezmocného Honzíka. KV Arenou se ale opět rozléhalo hromové pískání, dle fanoušků totiž akci přecházel faul a ofsajd. S přibývajícími minutami se stupňovalo napětí a jak fanoušci, tak i hokejisté byli naštvaní. Jakub Flek byl v útočném pásmu zasažen do hlavy, následkem čehož krvácel, rozhodčí však ani tento zákrok jako faul neposoudili. Poslední minuta byla opravdu emotivní. Veliký tlak přinesl energetikům tolik vytouženou čtvrtou branku, po střele Skuhravého se prosadil Tomáš Dvořák a diváci v KV Areně se radovali jako při výhře titulu, o chvíli později ale nálada spadla pod bod mrazu. Chomutovští totiž při hře v šesti dokázali vyrovnat zásluhou Juraje Valacha.

Všemi opěvované prodloužení ve třech příliš hokejové krásy nenabídlo, a tak utkání dospělo až do samostatných nájezdů. Ty byly zajímavé, domácí dvakrát trefili tyčku, kdežto Chomutovským se skórovat podařilo, David Kämpf vystřelil hostům bonusový bod.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): První třetina byla z naší strany výborná, měli jsme dobrý pohyb, bruslili a forčekovali jsme. Zhruba od poloviny zápase se to začalo překlápět na stranu Chomutova, který hrál agresivně a tlačil se před bránu. To vyústilo ve vyrovnání. Je neskutečná škoda, že v závěru nejsme schopní sehrát vhazování tak, aby se k nám soupeř nedostal. Chomutov pak i s trochou štěstí vyrovnal. V prodloužení jsme chtěli extra bod, ale žádné velké šance tam nebyly. Nájezdy jsou pro nás dlouhodobě katastrofa.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): Pro nás to byl parádní zápas. Na jednu stranu škoda ztraceného bodu, jeli jsme si sem pro tři. Na druhou stranu zaplaťpánbůh za body dva. V první třetině je to pro nás pořád stejná písnička, zvlášť na ledu soupeře. Měli jsme špatný pohyb. V kabině pak proběhla bouřka a začali jsme hrát náš hokej. Důležité bylo, že jsme tomu pořád věřili a šli jsme tomu naproti. I když domácí chvíli před koncem dali gól. Myslím, že za ty dvě třetiny jsme si bod zasloužili. Prodloužení a nájezdy jsou vabank a jsme spokojení, že jsme získali bod druhý.