Energie se dočkala prvních bodů, porazila Moru

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Energie proti Olomouci začala před domácími fanoušky, jako obvykle, ve vysokém tempu a tentokrát se to konečně vyplatilo. Domácí se v první třetině dokázali dvakrát prosadit a jedinkrát neinkasovali. Důležitá byla druhá třetina, v níž si dvoubrankový náskok dokázali udržet a před třetí třetinou měli vše ve svých rukách. A vyšlo to. Energie ubránila i závěrečný nápor soupeře a dočkala se prvních tří bodů v sezoně.
Tipsport extraliga, 4. kolo, pá 16.9.2016
Olomouc
3:1
2:0, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Flek (Harkabus, Tomáš Dvořák), 12. Sičák (Baránek, T. Rachůnek), 35. Skuhravý (V. Tomeček, Vachovec) – 24. Fořt. Rozhodčí: Šír, Souček – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:10. Využití: 2:0. Diváci: 2613. Střely na branku: . Zblokované střely: 4:9. Hity: 21:15. Vhazování: 42:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Karlovy Vary: Honzík – Dujsík, Sičák, Harant, Baránek, Benák, Tomáš Dvořák – T. Rachůnek, Matuš, Kindl – Vachovec, Skuhravý, V. Tomeček – T. Rohan, Stloukal, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.
Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, Galvas – Laš, J. Knotek, Holec – Strapáč, Ostřížek, Eberle – T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný – Burian, Herman, Fořt.

Energetici začali ve vysokém tempu a Olomouc jim těžko stíhala. Proto se Mora snažila držet puk spíše podél hrazení, co nejdále od své branky. Domácí ohrožovali branku soupeře zejména rychlými protiútoky, dlouhodobější nápor na branku soupeře si však vytvářet nedokázali, a to pořádně ani v početní výhodě. Nakonec se ale Energie dočkala. Celá akce ale opět začínala na půlce domácích. Vše bylo tak jednoduché. Harkabus ve středním pásmu našel po pravé straně Jakuba Fleka, a ten razantní střelou z kruhu propálil brankáře.

Olomouc se následně soupeři trochu vzepřela a párkrát také zahrozila, ale domácí si ještě do konce třetiny své vedení pojistili, když prosadili poprvé v sezóně v přesilové hře. Tentokrát brankář Konrád nestačil na tvrdou ránu od modré v podání Vladimíra Sičáka. Domácí se snažili ještě v rychlosti nějakou branku přidat, ale několika dobrých šancí nevyužili, a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:0.

Ve druhé půli začala Olomouc aktivněji a sudí jí brzy dopřál početní výhodu. Té sice ještě hosté nevyužili, ale chvíli po jejím skončení napřáhl při rychlém brejku po přechodu přes modrou čáru ke střele Tomáš Fořt a propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí mohli brzy odpovědět, ale Vojtěch Tomeček nedokázal v dobré pozici trefit puk.

Energie pak postupně znovu začala přebírat iniciativu a brankář Konrád měl plné ruce práce. A nakonec se Energie také dočkala. V další přesilové hře dostal příliš prostoru Václav Skuhravý, který jen zkušeně přehodil rameno brankáře Konráda. A díky častému vylučování hráčů Olomouce pak nebyl pro Energii problém udržet si převahu, ani slibný dvoubrankový náskok.

Olomouc přežila zbytek karlovarské přesilovky z předchozí třetiny a pak energetiky okamžitě přimáčkla. Domácí se ale nehodlali pouze bránit. Sympaticky se dál tlačili do šancí. Svého soupeře tímto přístupem dokonale zaskočili, Olomouc měla s domácími velké problémy. Domácí jí nedovolili hru více otevřít. I tak měli ale stále velké množství šancí. Čím více se ale blížil konec, tím otevřenější hra byla a diváky musela těšit kvalitní podívaná.

Ve druhé desetiminutovce už více tlačila Mora, ale domácí bránili velmi obětavě a disciplinovaně a podržel je i brankář Honzík. V závěru navíc Energii pomohlo vyloučení Tomáše Fořta a pak přišla zasloužená radost z prvních tří bodů.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Musíme dnes kluky pochválit, hráli velice dobře. Proměnili jsme dvě přesilové hry, vypracovali jsme si náskok, který jsme ubránili velice dobrým taktickým výkonem. Celkově jsme zápas odbojovali a odmakali a můžeme klukům za to jen poděkovat. Doufám, že se dnešní výkon projeví i v dalších zápasech.

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Já budu celkem stručný. Domácí dnes byli hladovější, dravější, agresivnější, využili dvě přesilovky. Domácí si vytvořili náskok, který potom zodpovědným bráněním udrželi do konce zápasu a vyhráli zaslouženě.