Energie zvládla nájezdy, vyzrála tak na Bruslaře

BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 3:4sn (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Energie se z ledu extraligové Boleslavi vrací s pomyslnými dvěma body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech. Karlovarští se obvykle při této dovednostní disciplíně trápí, ale tentokrát jim vyšla skvěle, nájezd proměnili Skuhravý i Gríger. Další přípravný souboj energetiky čeká už ve čtvrtek, kdy se na domácím ledě postaví Rytířům z Kladna.
Příprava na sezonu, příp., út 22.8.2017
Ml.Boleslav
3:4sn
2:0, 0:1, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 11. Pacovský (Látal), 12. Knotek (Stříteský, Říha), 47. Látal (Žejdl, Hanzlík) – 25. Flek (Sičák), 40. Flek, 59. Kverka (Balán, Gríger), rozh. náj. Skuhravý. Rozhodčí: Jechoutek, Lacina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
Ml.Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Knot, Říha, Stříteský, Bernad, Pastor – Žejdl, Klepiš, Orsava – Pabiška, Knotek, Valský – Látal, Mrázek, Pacovský – Kousal
Karlovy Vary: Novotný – Krejčí, Sičák, Rohan, Podlipnik, Kvapil, Tomeček, Šafář, Klejna – Rachůnek, Balán, Flek – Kverka, Tuominen, Gríger – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Beránek, Harkabus, Kohout

Hokejisté sestupivších Karlových Varů vstoupili do utkání velmi aktivně a v prvních minutách uzamkli domácí tým před Brandonem Maxwellem. K nebezpečné střele se dostal obránce Daniel Krejčí, který loňskou letní přípravu strávil právě v Mladé Boleslavi, Maxwell si ale dokázal poradit. Po pěti minutách hry se hosté nechali vyloučit a jejich tlak zákonitě opadl. V přesilové hře mohl otevřít skóre zkušený Jakub Klepiš, jehož dělovka ale proletěla těsně vedle.

O pár minut později už se domácí fanoušci dočkali. Martin Látal deset minut po začátku první třetiny obkroužil karlovarskou svatyni a přesnou přihrávkou vyzval ke skórování Dominika Pacovského, jenž bezmocného Filipa Novotného překonal přesnou ranou pod břevno. Neuplynula ani minuta a ŠKOENERGO Aréna zajásala podruhé, to když pokus Tomáše Knotka z mezikruží prošel Novotnému až do sítě. Další šance už první dvacetiminutovka nenabídla, a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Bruslaře.

Prostřední dvacetiminutovka začala přečíslením v podání Jakuba Klepiše a Lukáše Žejdla, prvně jmenovaný ale prováhal správný okamžik k přihrávce, a nakonec tak z této akce žádné nebezpečí pro Novotného nepramenilo. V čase 24:10 zkušený Vladimír Sičák nabil na modrou napřaženému Jakubu Flekovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě, a Karlovy Vary se tak dostaly zpět do zápasu. Bruslaři měli s bojovnými hráči Energie i nadále problémy, zhruba šest minut před koncem druhé třetiny mohl dokonce vyrovnat Michal Vachovec, jeho ránu z mezikruží ale Maxwell reflexivně vyrazil. Později to z podobné pozice zkoušel i finský centr Varů Henri Tuominen, ani jemu ale vyrovnání nebylo přáno.

Závěr druhé třetiny nabídl jednu pořádně kuriózní situaci. Na modré čáře vznikla díra v ledu, sudí se tak rozhodli prostřední minutovku ukončit o 2 minuty a 19 sekund dříve s tím, že se zbývající čas dohraje na začátku třetí třetiny. Právě v tomto časovém úseku se Energii podařilo vyrovnat, v čase 39:37 se svou druhou trefou v utkání blýskl Jakub Flek.

Další minuty zápasu příliš zajímavých akcí nenabídly, stav 2:2 jako by oba celky paradoxně uspokojil. Karlovarští dostali ve 46. minutě možnost přesilové hry, krátce poté se ale nechal zbytečně vyloučit Stanislav Balán a při hře ve čtyřech na obou stranách obrátil jazýčky vah zpět na stranu Bruslařů Martin Látal, který si obratně zpracoval Žejdlovu nahrávku a přesnou střelou překonal Filipa Novotného.

Vedoucí branka domácím opět vlila krev do žil a ve zbytku utkání byli převážně svěřenci Patrika Augusty aktivnějším mužstvem. Čtyři minuty před koncem mohl definitivně rozhodnout Tomáš Pastor, jeho dělovka ale prosvištěla těsně vedle pravé tyče. Po bídné rozehrávce varského gólmana Novotného měl čtvrtou trefu Bruslařů na hokejce i Jakub Valský, který ovšem minul odkrytou svatyni soupeře. To Bruslaře nakonec pořádně zamrzelo, minutu před koncem totiž Jaromír Kverka při závěrečné powerplay došťoural puk za Maxwellova záda, a Energie si tak vynutila prodloužení.

Po vypršení základní části ve ŠKOENERGO Aréně přestala fungovat výsledková tabule, aktéři zápasu se tak dohodli na samostatných nájezdech. V nich se prosadili jen karlovarští Skuhravý a Gríger, Energie tak nakonec udolala Mladou Boleslav 4:3 po nájezdech.

Patrik Augusta, BK Mladá Boleslav: Je to sice přípravný zápas, ale moje hodnocení nemůže být moc pozitivní. V naší hře byla spousta chyb, rozhodně to nebylo optimální. Soupeř se sice ve druhé třetině hodně zvedl, ale to nás rozhodně neomlouvá. My jsme si neskutečným způsobem všechno komplikovali a až do třetí třetiny jsme hru nedokázali zjednodušit. V takových zápasech, kdy vám to vyloženě nelepí, jsme si to v tom závěru asi prostě nezasloužili. Co bych v rámci tohoto utkání vypíchl, tak blokování střel a pak podporu našich fanoušků, které se nám za jakéhokoliv stavu dostávalo z kotle.

Tomáš Mariška, HC Energie Karlovy Vary: Věděli jsme, že domácí budou hodně aktivní, takže jsme o to víc rádi, že po tom ne úplně povedeném začátku se nám podařilo zvednout. Dostali jsme dva trochu nešťastné góly, od druhé třetiny jsme ale začali mnohem víc hrát to, co jsme chtěli. Vzdor prvotním nezdarům jsme si vytvořili dostatek šancí na to, abychom uhráli alespoň ten výsledek, který jsme nakonec uhráli. Nechceme to nějak přeceňovat, ale na druhou stranu věříme, že nám tenhle zápas do budoucna pomůže.