První letošní výhra, Energie v odvetě přestřílela Litvínov

HC Energie Karlovy Vary - HC VERVA Litvínov 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
V prvním domácím utkání letošní sezony se proti Energii postavil hodně oslabený Litvínov a na skóre to bylo dosti znát prakticky už od první minuty. Energie v celém utkání jasně dominovala a soupeře dokázala dokonce pětkrát potrestat. Brankář Novotný, který se poprvé představil domácímu publiku, však čisté konto, i přes velkou převahu svého týmu, udržet nedokázal. Energie se i tak může radovat z první letošní výhry v poměru 5:1.
Příprava na sezonu, příp., čt 10.8.2017
5:1
3:0, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 1. Rachůnek (Sičák), 7. Beránek (Krejčí, Gríger), 8. Kverka (Beránek), 22. Balán (Flek, Rachůnek), 39. Sičák (Skuhravý, Beránek) – 28. Helt (Dufek). Rozhodčí: Kostourek, Grech – Gerát, Belko. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Karlovy Vary: Novotný – Podlipnik, Rohan M., Krejčí, Sičák, Kvapil, Tomeček, Rulík, Šafář – Stloukal, Tuominen, Gríger, Rachůnek, Balán, Flek, Rohan T., Skuhravý, Gorčík, Beránek, Kverka, Kohout
Litvínov: Soukup (30.Spěšný) – Doudera, Gula, Baránek, Sklenička, Kokeš, Franc, Jícha – Doležal, Válek, Jurčík, Helt, Havlíček, Nejezchleb, Bečvář, Matai, Dufek

Energie začala zápas ve velkém tempu. Hosté se nestačili ještě ani rozkoukat a už museli lovit kotouč ze své sítě. Hned v první minutě se totiž do útočného pásma nahrnul Tomáš Rachůnek, který bleskově obkroužil branku a puk zasunul za záda brankáře Soukupa. I dál byla na ledě aktivnějším týmem domácí Energie, ale byla nucena trochu ubrat při brzkém oslabení, které dostalo Litvínov trochu do hry.

Později se však dočkali početní výhody i domácí, což znamenalo další změnu stavu. Po Grígerově přihrávce tvrdě pálil od modré Krejčí, jehož střelu těsně nad ledem před brankou přesně tečoval Ondřej Beránek. A než se hosté oklepali, unikli obráncům Beránek a Jaromír Kverka, který po výměně kotouče se spoluhráčem bekhendovou kličkou pokořil brankáře. Litvínov dál hrál velmi rozpačitě a dělal spoustu chyb, přesto začal být postupně konkurenceschopnějším a brankáře Novotného několikrát prověřil. V prvním dějství už se ale stav neměnil.

Druhá část utkání začala hodně podobně, jako ta předchozí. Domácí okamžitě zamkli soupeře v jeho třetině a bombardovali jej závalem střel. Tu Flekovu však brankář vyrazil jen před sebe, kde už stál připravený Stanislav Balán, který neváhal znovu rozvlnit síť. Poté se hra trochu stabilizovala, tempo maličko opadlo a domácí v klidu drželi kotouč. Hrálo se bez zajímavějších momentů, tedy až do chvíle, kdy si Dufek obhodil podél hrazení obránce a před brankou našel Jana Bečváře, který už jen jednoduše zakončil do protipohybu Novotného.

Zhruba v půlce zápasu pak Litvínov vyměnil brankáře a do brankoviště se postavil Jakub Spěšný. Energie po inkasování začala zase přebírat otěže a více tlačit, ale Litvínov byl nebezpečný z brejků. Jen málo chybělo k potrestání velké chyby Sičáka, když puk jen těsně minul tyč již překonaného Novotného. Energie ale vše přežila a nakonec se sama v závěru třetiny dočkala. Po nádherné akci při hře ve čtyřech na čtyři rozebralo hostující obranu trio Ondřej Beránek, Václav Skuhravý a Vladimír Sičák. Třetí jmenovaný zakončoval celou akci prakticky do prázdné branky.

Energie opět začala velmi aktivně a soupeře od prvních sekund jasně drtila svým tlakem. Soupeře v podstatě nepouštěla k puku. Vytvořila si několik vyložených šancí, ale procedit puk do branky jí tentokrát dlouho nebylo přáno. Velkou šanci zahodil například Gorčík, který nevyužil příležitosti tváří v tvář brankáři. Ještě blíže byl ale později Skuhravý, který při dorážce minul prázdnou branku. Později zase s pukem ujel všem Beránek, jehož bekhendový blafák ale brankář Spěšný včas odhalil. Stav už se tedy ve třetí třetině nakonec neměnil. Domácí zaslouženě vyhráli.