Vlčí smečka přejela Voskresensk a připisuje si první body

MHL: HC Energie - MHK Chimik Voskresensk 8:3 (3:1, 3:1, 2:1) Karlovarská juniorka se postavila v pátek ke druhému soutěžnímu utkání proti Chimiku Voskresensk. Po prohře s Atlantem si domácí mladíci chtěli zlepšit chuť, což se jim po osmibrankové kanonádě nakonec podařilo a připisují si první tři body do letošní tabulky MHL.
MHL, 2. kolo, pá 5.9.2014, KV Arena
Voskresensk
8:3
3:1, 3:1, 2:1
Branky a nahrávky: 3. Gríger (Zadražil, Harkabus), 3. Zadražil, 14. Vrána (Běhal, Hroch), 21. Dvořák (Zadražil), 25. Harkabus (Gríger, Dvořák), 34. Harkabus (Dvořák, Gríger), 43. Zadražil (Dvořák), 46. Harkabus (Zadražil, Gríger) – 17. Nikonov (Zimin, Stěpanov), 30. Mozgaljov (Lavreckij), 48. Lovjagin (Leonov, Sysoljatin). Rozhodčí: Gamalej – Belko, Gerát. Vyloučení: 19:15. Využití: 7:3. Diváci: 250. Střely na branku: 29:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 8:2, 8:3.
Karlovy Vary: Fučík – Dvořák, Běhal, Rothlisberger, Šafář, Michálek, Weinhold, Rulík – Harkabus, Zadražil, Beránek – Hroch, Táborský "C", Gríger – Kohout, Osmík, Rubeš – Molnár, Janata, J. Vrána.
Voskresensk: Olenič (23. Glyzin) – Solovjov, Carjov, Leonov, Tolokonnikov, Šulev, Zimin, Stěpanov – Mirošnikov, Nikonov "C", Lovjagin – Lavreckij, Mozgaljov, Dašutin – Tatarčenkov, Sysoljatin, Dmitrijev – Burmistrov, Smirnov, Chilčenko – Mutnych

První třetina začala v podání domácího celku velice aktivně, když šel Chimik hned po dvou minutách do tří. Energetici s ničím neváhali a David Gríger prostřelil přesnou střelou k tyči Oleniče. To ovšem nebylo vše. O půl minuty později napřáhl z mezikruží Matěj Zadražil a zvyšoval již na 2:0. I nadále karlovarští junioři hosty přehrávali a nutili je faulovat. Výsledkem bylo šest vyloučených hráčů Voskresensku během prvních šesti minut. Poté se nám hra hodně kouskovala, ale ve čtrnácté minutě znovu udeřili domácí. Běhalovu střelu od modré tečoval Jakub Vrána a vypadalo to na veliký debakl. Chimik se s tím však nehodlal smířit a Vladimir Nikonov snížil v sedmnácté minutě tvrdou střelou pod břevno Fučíkovy brány na 1:3 z pohledu hostů. Více již se toho v první třetině nestalo, a tak se šlo do kabin za stavu 3:1 pro Energii a s počtem vyloučených 6:8 z pohledu domácího celku.

Druhou třetinu začali domácí borci stejně skvěle, jako tu první. Již po minutě navýšil náskok opět na rozdíl tří branek Tomáš Dvořák, který naskočil z trestné lavice v klidu překonal střídajícího Glyzina. Zápas se dále vedl v rytmu přesilových her, ale další branka padla v normálním počtu hráčů na ledě. Na modré čáře si vyměnil Dvořák kotouč s Tomášem Harkabusem, který dal do puku všechnu svoji sílu a trefil se přesně k pravé tyčce Glyzinovy brány. Ve třicáté minutě se o snížení postaral Jegor Mozgaljov, který se v přesilové hře krásně vytočil s kotoučem před bránu, počkal si na Fučíkův pohyb a puk mu šoupl přímo mezi roztažené betony. Neuběhly ani tři minuty a znovu to bylo o čtyři branky. Již na samotném konci přesilové hry se do kotouče na modré čáře opřel Tomáš Harkabus a karlovarský koncert pokračoval. Ve druhé třetině bylo k vidění dalších devět vyloučení. Tentokrát již toto nelichotivé skóre hovořilo ve "prospěch" domácích – 12:11.

Ve třetí třetině se nehodlal karlovarský válec zastavit. Uběhly ani ne tři minuty a parádně sehraná akce domácího celku vyústila v sedmou branku a další využitou přesilovku! Podél celého útočného pásma s pukem projel Matěj Zadražil a lehkou střelou mezi lapačkou a tělem propálil Glyzina. Za další minutu následovala další přesilová hra pro energetiky a tu neomylně opět využil Tomáš Harkabus, který zamířil přesně do růžku brány ruského gólmana, a završil tak svůj hattrick. Poté následovala znovu přesilová hra, ale tentokrát pro Chimik. Andrej Lovjagin si před bránou počkal na Fučíkův pohyb a neomylně zasunul kotouč za domácího gólmana. Více se toho již nestalo a jako bonus ještě přidám počet vyloučení, který, který se zastavil na počtu 19:15 pro domácí.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Chci smeknout před našimi hráči, jak toto velmi těžké a nestandardní utkání zvládli. Ve své kariéře jsem nezažil utkání, ve kterém by bylo tolik vyloučení, a doufám, že už ho ani nezažiju. Zvládli jsme využít několik přesilovek, jsme za to velmi rádi a tři body jsou pro nás povzbuzením do dalšího průběhu soutěže.