Vyrovnané utkání s Rytíři ovládli junioři v prodloužení

JUN: HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 3:2p (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
V rámci dalšího kola DHL Extraligy juniorů se Vlčí smečka postavila na domácí půdě Rytířům Kladna. Oba týmy podaly dobrý výkon, až natolik vyrovnaný, že se o vítězi muselo rozhodovat v prodloužení. V tom se po střele kapitána Jiřího Janaty radovali domácí.
DHL extraliga juniorů, 5. kolo, pá 22.9.2017, KV Aréna
Kladno
3:2p
1:0, 1:2, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 19. Bečka (Janata, Brabec), 31. Slabý (Hrůša, Janata), 63. Janata (Bečka) – 24. Bláha (Zelingr), 35. Kučera (Řepka, Cibák). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Bryška. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 184. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 - 3:2p.
Karlovy Vary: Špírek – Pajk, Brabec, Vápeník, Hrůša, Kala, Klejna, Vodička "A" – Horký, Tlačil, Salnikov, Kocík, Slabý, Pastyřík, Šála, Bečka, Petrov, Halberštát, Janata "C", Habr, Procházka
Kladno: Stahl – Zelingr, Cibák, Veber, Klusáček, Kučera, Müler – Sokolov, Bláha "A", Řepka, Schildhabel "C", Vildumetz, Husarik, Gnusin, Kučera, Svoboda

Do utkání naskočily oba týmy velmi zhurta a hra se zdála být již od počátku vyrovnaná.Po úvodním buly se kotouče ujali domácí, kteří pohotově zaměstnali kladenského gólmana Stahla. Pátá minuta přinesla Rytířům přesilovou hru, při které napadali energetiky ze všech stran, ale prosadit se jim nepodařilo. V osmé minutě byl kousek od první branky utkání Vildumetz, jehož střela skončila na tyči karlovarské branky. Po jeho šanci se Kladenským rozproudila ještě víc krev v žilách a přitvrdili. Vlčí smečka jejich nátlaku zvládla vzdorovat a ubránila mnoho dalších nebezpečných šancí. Několik akcí předvedli poté také energetici, ale překonat Stahla dokázali až v 19. minutě. Po vhazování v pravém kruhu se ke střele dostal Janata. Odraženého kotouče se ujal Jan Bečka, který bez větších problémů úspěšně zakončil, a otevřel tak konto utkání.

Ačkoliv domácí odstartovali druhou periodu velmi aktivně, první a poprvé v tomto utkání se ze vstřelené branky radovali kladenští Rytíři. Ve 24. minutě dostali energetiky pod nátlak, při němž se ráznou střelou z mezikruží prosadil Štěpán Bláha. Domácí měli na okamžik k dispozici hru pět na tři, využít se jim ji nepodařilo. Až v té další přesilové hře se dočkali a převzali své jednobrankové vedení zpět. Po pěkné kombinaci v útočném pásmu poslal kotouč pod betony kladenského gólmana Martin Slabý. Netrvalo ovšem dlouho a stav byl znovu nerozhodný. Rytíři se během 35. minuty dostali do přečíslení tři na jednoho, při čemž se dokázal z bezprostřední blízkosti od karlovarského brankáře Špírka prosadit Michal Kučera. V závěru druhé třetiny se dostal do obrovské šance Řepka, když se kotouč nekontrolovatelně potácel v brankovišti, chybělo málo a mohl Řepka získat vedení svého týmu a kotouč zastrčit do branky.

Závěrečné dějství toho již moc nepřineslo. Hrál se převážně hokej nahoru dolů. Ve 43. minutě předvedl pěknou individuální akci Bečka, jenž nejdříve obehrál kladenskou obranu a zakončoval u Stahla, kotouč za něj však nakonec nedostal. Ani jednomu z týmů se nedařilo udržet útočné pásmo, vytvářet šance, a tak se hra neustále přelévala ze strany na stranu. Nic na tom nezměnily ani přesilové hry, během kterých oba týmy předvedly pouze dobrou defenzivu.

Pokračovat se tak muselo v prodloužení, které jen potvrzovalo, že se sešli opravdu rovnocenní soupeři. V 63. minutě se však štěstí přiklonilo na stranu Karlových Varů. Přesná střela Jiřího Janaty po asistenci Bečky rozhodla o vítězi tohoto velmi vyrovnaného utkání.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): Z naší strany se snažíme pořád pracovat na organizaci hry. Myslím si, že dnes to ještě tak úplně není optimální, ale samozřejmě jsme rádi za výhru a bereme to pozitivně jako vítězství rádi. Ovšem stále musíme pracovat na té organizaci hry, abychom byli lepší v dalších zápasech.