Z Prahy bez bodu, Vlčí smečka padla na Slavii

JUN: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Výjezd do hlavního města se karlovarským juniorům nezdařil. Po prohře s pražskou Spartou se přesunuli na Slavii. Přestože první branka patřila právě Vlčí smečce, dokázali sešívaní v závěrečné třetině vstřelit další tři branky a zvítězit. Energetici se tak do lázeňského města vracejí bez jediného bodu.
DHL extraliga juniorů, 10. kolo, so 7.10.2017
Slavia
4:2
0:1, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 36. Heldák (Furch), 43. Matějka (Martínek, Brož), 52. Kolouch (Heldák, Furch), 58. Jaša (Šergl, Šteiner) – 16. Hrůša (Procházka, Horký), 57. Vápeník (Procházka, Tlačil). Rozhodčí: Pavlovič – Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 50:27. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Slavia: Šorf – Antoš, Duda, Štibingr, Šmíd, Vobořil, Stark. Valík – Furch, Brož, Matějka "A", Šteiner "C", Kolouch, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Heldák, Nedorost, Martínek.
Karlovy Vary: Špírek – Přibyl, Pajk, Brabec, Vápeník, Hrůša, Kala, Klejna, Vodička "C" – Chodounský, Horký, Tlačil, Rezek, Salnikov, Slabý, Pastyřík, Šála, Bečka, Petrov, Halberštát, Procházka "A".

V úvodní dvacetiminutovce jsme mohli vidět několik početních převah. Zprvu měli více ze hry Karlovarští, ale domácí v průběhu třetiny začínali přebírat iniciativu. Především pak byli nebezpečnější v zakončení, ale jako jediní se prosadili energetici. Pět minut před koncem periody vystřelil v přesilovce z vrcholu levého kruhu Albert Hrůša, který využil toho, že měl Šorf zakrytý výhled. Hrdinou první části byl ale karlovarský gólman Špírek, jenž si dvakrát poradil i se samostatnými úniky.

Slavia pokračovala v náporu i ve druhé třetině. Sebevědomí jí ale pomalu srážel skvěle chytající brankář soupeře ve spolupráci s vlastní nepřesnou muškou. V polovině zápasu navíc mohli Západočeši vést už o dva góly, ale Šorf zachránil situaci špičkou betonu. Nakonec se domácí přeci jen dočkali. Střelu od modré čáry neudržel Špírek ve výstroji a ve zmatku na brankovišti nakonec slavil úspěch Denis Heldák. V samotném závěru bylo k vidění ještě několik infarktových momentů na obou stranách, ale do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Ten ale nevydržel dlouho. Ani ne po třech minutách hry neuspěl se svou kličkou agilní Martínek. Z dorážky ale rozjásal Eden David Matějka. Sešívaní i nadále svého soupeře přehrávali a pramenil z toho třetí kotouč za Špírkovými zády. Heldákovu střelu srazil brankář Energie jen před brankovou čáru, kde pohotově zakončil Daniel Kolouch. Závěr zápasu se blížil mílovými kroky a svěřenci trenérského dua Pecka - Antoš hájili celkem v poklidu dvoubrankový náskok.

Domácí však v závěru nechali svému soupeři prostor a Pavel Vápeník toho využil k tomu, aby se proklestil až před Šorfa, kterého ošálil kličkami a snížil. Téměř vzápětí ale vyslal Šergl do brejku Davida Jašu, jenž dělovkou z pravého kruhu přišpendlil pod víko pojistku na tříbodový zisk. Červenobílí si pak závěr zápasu s přehledem pohlídali a slavili tedy podruhé během hracího víkendu.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): „První třetinu jsme prohráli 0:1, ale věděli jsme, že jsme se dostávali do šancí, a proto jsme kluky nabádali k trpělivosti a zodpovědnosti. Věděli jsme, že při našem tempu a stylu hry musí přijít góly. Povedlo se nám srovnat, ve třetí třetině zápas otočit a zaslouženě vyhrát. V zápase jsme hráli spoustu oslabení, což je naším problémem. S jiným soupeřem, který dokáže početní převahy proměňovat bychom neměli moc šanci. Jinak je to první „dvoukolo”, ve kterém jsme vyhráli oba dva zápasy, takže jsme po tomto víkendu spokojení.”

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): „V úvodu zápasu jsme byli lepším týmem, jenže Slavia ve druhé třetině zvýšila agresivitu a my jsme se s tím nevyrovnali tak, jak bychom chtěli a Slavia díky tomu zaslouženě vyhrála. Po dvou třetinách byl stav 1:1 a na začátku té třetí jsme měli k dispozici přesilovku, kterou jsme chtěli proměnit. Bohužel, přišel zbytečný faul z naší strany a domácí poté trestali. Rozhodla branka na 2:1, která byla pro nás i pro vývoj zápasu klíčová. Do dalších zápasů bychom chtěli zlepšit nasazení. Trochu nám chybí víc bojovnosti, takže se na to budeme muset zaměřit.”