Čistá konta pro Novotného a Kuchaře, Jestřábi odjeli s prázdnou

HC Energie Karlovy Vary - LHK Jestřábi Prostějov 4:0 (0:0, 3:0 1:0)
Od začátku to bylo záležitostí jednoho týmu, Prostějov v Karlových Varech nepředvedl tak kvalitní výkon, jaký se od něj čekal a po inkasování čtyř branek odjel zcela s prázdnou. Lví podíl na třech bodech má hlavně karlovarská první formace, která se v posledních zápasech stará o hlavní příděl kanadských bodů. Veliký zážitek byl dnešní zápas také pro jednadvacetiletého oslavence, Ondřeje Kuchaře, který naskočil na poslední dvě minutky, a připsal si tak první ostrý start za A-tým.
WSM Liga, 38. kolo, st 10.1.2018
Prostějov
4:0
0:0, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 23. T. Rachůnek (Balán, Flek), 39. Balán (A. Rulík), 40. Flek (T. Rachůnek), 42. Kverka (Stloukal, Kohout). Rozhodčí: Vrba, Kopeček – Malý, Šimán. Vyloučení: 1:3. Využití: Bez využití. Diváci: 2122. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 4:0.
Karlovy Vary: Novotný (58. Kuchař) – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, Podlipnik, Šafář, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý (C), Gorčík – Vachovec, M. Zadražil, A. Rulík – Šik.
Prostějov: Groh – M. Drtina, D. Kolář, Ščotka, Havlík, Žovinec, Rašner – Fiala, Prokeš, Švec – Dvořáček, Venkrbec (C), L. Luňák – Nestrašil, Divíšek (A), Nouza (A) – Starý, V. Meidl, Rudovský.

Souboj Prostějova s Energií se nesl zpočátku jasně v režii domácího týmu, který se snažil od úvodních minut na soupeře dost silně tlačit. První lajna domácího celku byla na ledě vidět opravdu nejvíc. Rychlonový Jakub Flek, který má nyní střeleckou formu, během pár metrů vždy ujel obraně a už připravoval šance pro své spoluhráče. Karlovarští puk soupeři moc nepůjčovali a většinu času strávili v obranném pásmu Jestřábů. Nejvíce práce měl brankář Groh, ten ale v první části předvedl několik výborných zákroků, díky kterým stále držel Prostějov s energetiky krok alespoň po stránce skóre. Avšak ani hosté nebyli úplně bez šance, jediná opravdu veliká přišla těsně před sirénou. Jan Starý ale sám před Novotným nedokázal zužitkovat výhodu dvou hráčů jen proti brankáři.

Podobně jako do první části nastoupili energetici i do té druhé, tam se jim ale úvodní nápor už zužitkovat podařilo. Rychlý únik na soupeřovu branku, po přesném pasu Balána se pak snadno prosadil Tomáš Rachůnek. V první části bylo k vidění jen jedno vyloučení, ve druhé pak dvě, obě na straně hostů. Domácím se ale v přesilových hrách už nedaří tak jako na začátku sezony, a tak svůj gólový náskok těmito možnostmi nenavýšili.

Větší vzrušení přišlo až ke konci prostřední části. Prostějov měl obrovskou šanci na vyrovnání, když jeden z jeho útočníků z hranice brankoviště už posílal puk do odkryté klece. Novotný, který byl k celé situaci zády, jen lehce natáhl lapačku za svá záda a puk skončil rovnou v ní. Na druhou stranu se poté rozjel protiútok, ve kterém proměnil svou nabídnutou šanci Stanislav Balán, a místo vyrovnaného stavu tu tak bylo před přestávkou dvoubrankové vedení Energie. U tohoto gólu si připsal asistenci Adam Rulík, pro kterého to byl první bod za karlovarské áčko. Už to vypadalo, že se půjde v klidu do šaten, když Jakub Flek jednoduše nahodil kotouč na branku a Groh ho potupně lovil zpoza svých zad.

Úvod třetí části byl jako přes kopírák té druhé, energetici znovu začali velikým náporem a znovu se jim podařilo skórovat. Domácí se dostali do klasického přečíslení tří proti dvěma, Jaromír Kverka si před brankou zpracoval puk bruslí a pohotově poslal domácí do již čtyřbrankového vedení. Zbytek třetiny se nesl jasně v režii domácích, určovali tempo hry a vytvářeli si přehršel šancí. Diváci na konci byli potěšeni ale hlavně střídáním brankářů, na poslední dvě minuty se totiž do branky postavil Ondřej Kuchař, který si tak v den svých jednadvacátých narozenin připsal první start za karlovarským A-tým.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Já souhlasím s hodnocením kolegy. Hosté hráli dvě třetiny výborně a pro nás to bylo velice nepříjemné. Hrálo se nahoru dolů a to vyhovovalo spíše Prostějovu a v mnoha případech nás musel podržet Filip Novotný. jen díky němu jsme neinkasovali a následně byl klíčový konec druhé třetiny, kdy jsme dokázali vstřelit dvě krásné branky. Musím přiznat, že jsme předvedli několik momentů, kdy jsme hodně zaváhali. Ve třetí třetině už jsme měli utkání pod kontrolou, ale musím znovu opakovat, že nás k němu dovedl Filip Novotný. Výsledek 4:0 tak úplně neodpovídá tomu, co pomalu dvě třetiny bylo k vidění.

Jiří Vykoukal (Jestřábi Prostějov): Ač výsledek 4:0 hovoří jednoznačně, tak si myslím že mohl být po druhé třetině úplně opačný. Měli jsme několik šancí, nájezdů i střel do odkryté branky a možností jsme měli opravdu honě na to, že jsme hráli v Karlových Varech. My jsme je neproměnili, za to domácí ano.nebojím si i říci, že jsme byli do poloviny utkání střelecky aktivnějším týmem. Ve třetí třetině pak vypadli hráči ze sestavy a myslím si, že obě mužstva už počítala čas do konce utkání.