Dorost nezastavuje! K výhře nad Táborem přispěl hattrickem Vlastimil Blažek

Podruhé v sezoně si svěřenci Tomáše Andryse změřili síly s dorostem Tábora a i tentokrát ze vzájemného duelu vyšli vítězně, když v poslední třetině padlo pět gólů. Hattrickem k této výhře přispěl Vlastimil Blažek a pod dva góly se podepsal Lukáš Slavík. Premiéru v extralize dorostu si odbyl obránce šestnáctky Marek Jílek, který si připsal asistenci u sedmého gólu. Poprvé v extralize bodoval útočník Marko Michalov, pro kterého šlo v letošní sezoně teprve o druhý extraligový zápas a připsal si v něm tři asistence. Nováčkem v sestavě byl i Petr Kašpar v pozici druhého brankáře. Tuto roli si v extralize dorostu vyzkoušel už v září. Energetici si svou výhrou upevnili pozici v čele tabulky a na druhé místo mají náskok deset bodů.
Extraliga dorostu, 18., čt 16.11.2023, Tábor, Zimní stadion
HC Tábor
3:9
1:1, 1:3, 1:5
Branky a nahrávky: 16:57 Slívko (Svoboda, Pánek; 5/5), 32:50 Slívko (Svoboda, Pánek; 5/5), 45:21 Strachota (Ryšavý; 5/5) – 04:54 Blažek (Pelikán, Tomek; 5/4), 26:12 Postl (Michalov, Kváš; 4/4), 30:34 Poizl (Blažek, Tomek; 5/5), 36:35 Blažek (Tomek, Čermák; 5/5), 40:21 Blažek (Poizl, Wardas; 5/4), 41:12 Habla (4/5), 47:16 Slavík (Habla, Jílek; 5/5), 50:20 Slavík (Habla, Michalov; 5/5), 50:28 Šilhan (Kváš, Michalov; 5/5). Rozhodčí: Jílek – Štofa, Kubíček. Diváci: 70. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 42:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6, 3:9.
diváci70
HC Tábor: Brož – Pufr, Bačo, Mohyla, Mašek, Ryšavý, Špaček, Céza – Šustík, Slabý, Bušta, Suchan, Pánek, Kostka, Pícha, Svoboda, Strachota, Slívko.
HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec – Čermák, Dyk, Jílek, Pelikán, Bednář, Postl – Habla, Blažek, Kváš, Wardas, Šilhan, Poizl, Slavík, Michalov, Tomek.

Ve druhé minutě se v doprovodu svých spoluhráčů vydal k brance Petr Tomek, ale akce jim nevyšla podle plánu a táborský gólman kotouč ze své sítě lovit nemusel. Táborským mladíkům se nedařilo projít do pásma a tak další šanci měli opět energetici, když jeden z nich zkusil na Marka Brože střelu od modré. Karlovarští se nakonec prosadili jako první během početní výhody v čase 4:51, když Petr Tomek získal kotouč pro Matěje Pelikána, který nahrál před branku Vlastimilu Blažkovi a ten přesně trefil mezeru u tyčky.

Před polovinou třetiny se hra dostala ke karlovarské brance, kde asi největší šanci měl Václav Svoboda. Skóre bylo srovnáno v čase 16:57, kdy se kotouč odrazil před Ondřeje Slívka, který ho bez váhání poslal do odkryté části branky. Do konce třetiny ještě Táborští párkrát zahrozili, ale skóre se už nezměnilo.

Hned v první minutě druhé části stopnul Martin Psohlavec brejk Ondřeje Slívka. Během prvních šesti minut se oba týmy ocitly dvakrát téměř současně v oslabení. Hru čtyři na čtyři proměnili v čase 26:05 energetici poté, co si Marko Michalov převzal kotouč od Michala Kváše a poslal ho do mezikruží Danielu Postlovi, který svou dělovkou propálil blok před brankou. Ve dvacáté deváté minutě to opět zkoušel Ondřej Slívko, ale i tentokrát odjížděl od karlovarské branky s prázdnou.

Třetí branka Energie padla v čase 30:34, kdy Petr Tomek poslal kotouč na Vlastimila Blažka, který pálil z hranice kruhu. Kotouč po odrazu od gólmana skončil před Davidem Poizlem, který byl připravený u branky a z první pálil do odkryté části.

Ve třicáté třetí minutě uspěl Ondřej Slívko, když z mezikruží poslal kotouč do rohu karlovarské branky - 2:3. Po několika pokusech na obou stranách, lovil kotouč ze své sítě Marek Brož, když Vlastimil Blažek zakončil z kruhu střelou mezi betony akci Filipa Čermáka a Petra Tomka - 2:4.

Do poslední třetiny si energetici přenesli početní výhodu, kterou hned v čase 40:21 využili. Přesilovkovou kombinaci zahájil Viktor Wardas, který vyzval Davida Poizla, ale jeho střela vyletěla po odrazu od gólmana z chlumu před brankou přímo k Vlastimilu Blažkovi, který hlídkoval u tyčky a kotouč hned kolem ní poslal do branky a tím si zkompletoval hattrick.

Na tabuli svítil čas 41:12 a ve vlastním oslabení svým soupeřům pláchl Jakub Habla, který předvedl parádní kličku a překonal domácího gólmana - 2:6. Na devět sekund se energetici ocitli na ledě i ve třech, ale i následné oslabení ubránili, i když tentokrát musel Martin Psohlavec zasáhnout.

Náskok svých hostů snížil v čase 45:25 Jiří Strachota, když vymetl pavučiny v rohu karlovarské branky 3:6. Po dvou minutách karlovarští opět měnili skóre, když Lukáš Slavík pálil z mezikruží po přihrávce Jakuba Hably. Celou akci začal Marek Jílek, který v tomto utkání debutoval v extralize dorostu a šlo tedy o jeho premiérovou asistenci. Chvíli poté Martin Psohlavec zhatil svou lapačkou šanci táborských mladíků.

V polovině třetí třetiny znovu pálil Lukáš Slavík, který tentokrát zakončoval z hranice kruhu kombinaci Jakuba Hably a Marka Michalova. Marko naskočil v letošní sezoně do druhého extraligového duelu, ale poprvé bodoval, když si zapsal tři asistence. Dvacet šest sekund, tak to byla doba která od sebe dělila osmý a devátý gól Energie. Marko Michalov poslal do akce Michala Kváše, který se společně se Šimonem Šilhanem, hnal k brance. Před ní Michal přenechal kotouč Šimonovi, který zakončil parádní střelou z pokleku.

Po této kanonádě musel na chvíli opět do akce Martin Psohlavec. Toho po chvíli jeho spoluhráči po zisku kotouče opustili a vydali se na další výlet do pásma svých hostitelů. Nejblíže ke gólu byl Lukáš Slavík, když trefil Marka Brože. Zhruba pět minut před koncem skončila Martinovi Psohlavcovi pauza, když to na něj zkusil Václav Svoboda, karlovarský gólman však sklapl betony včas.

Energetici se pak s kotoučem na holích znovu vydali dobývat táborskou branku. Markovi Brožovi bylo v posledních minutách docela horko, ale do své branky už kotouč nepustil a tak skóre zůstalo nezměněno a body si za výhru 9:3 do autobusu přibalili karlovarští mladíci.