Junior Cup 2017: Dorost na Mannheim nestačil, čeká ho boj o bronz

Karlovarští dorostenci si finále Junior Cupu nezahrají. V semifinále nestačili na domácí Jungadler Mannheim, kterému podlehli 0:2. V neděli od 14 hodin je čeká boj o třetí místo s německou osmnáctkou.
Příprava staršího dorostu, Junior Cup, so 26.8.2017, SAP Arena, Mannheim
Mannheim
0:2
0:2, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Preto Rosa (Fleischer, Valenti), 15. Lutz (Reisnecker, Valenti).
Karlovy Vary: Kašpar (15. Bednář) - Bernáth, Cankov, Novák, Kořán, Tureček, Záruba, Houdek - Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Karbulka, Zdeněk, Hudečka, Prošek, Šik, Jiskra, Jílek.
Mannheim: Huwer (Schickedanz) - Klos, Reisnecker, Detig, Fisher, Fleischer, Valenti, Lutz, Brune, Schumacher, Majewski, Henn, Stachowiak, Preto Rosa, Nijenhuis.

Německý tým vstoupil do zápasu lépe a nedal na sobě znát, že by měl v nohách den starý čtvrtfinálový duel. Energetici od začátku tahali za kratší konec, ale vyloučení Šika z konce třetí minuty ještě ustáli bez úhony. Tolik štěstí ale neměli v čase 07:34, kdy se krátce po vyhraném buly prosadil Pierre Preto Rosa. Mannheim i nadále pokračoval v dobývání karlovarské branky a při vyloučení Holuba dostal možnost přesilové hry, ve které se na konci 15. minuty znovu prosadil. Valenti vyhrál buly v útočném pásmu, puk se přes Reisneckera dostal na volného Tima Lutze, který rychlou střelou překonal v brance Kašpara, který vzápětí přepustil své místo v brance Janu Bednářovi. Zelenobílí se do hry dostali v závěru třetiny a pomohlo jim k tomu i vyloučení Reisneckera, ale žádná z jejich šancí se neujala. Mannheim tak odcházel do kabin s dvougólovým vedením.

I do druhé části vstoupili lépe hráči Mannheimu hnáni domácím publikem. Energetiky ale i při největších šancích soupeře držel brankář Jan Bednář, který v den utkání oslavil patnácté narozeniny. Zelenobílí se mohli dostat do hry po sérii faulů hráčů Mannheimu, jenže ani dlouhou přesilovku pěti proti třem nedokázali využít. A tak přišli na řadu s tlakem znovu domácí, jejich všechny šance však znovu pochytal jistý Bednář, který si poradil i se samostatným únikem za samého závěru třetiny.

Třetí třetina nabídla ze strany energetiků lepší podívanou. Karlovarští se čím dál častěji dostávali do pásma soupeře, jenže k zakončení to zprvu příliš nevedlo a když už, zabránil jim ve skórování jistý německý gólman. Mannheim udržel vedení i při závěrečné powerplay soupeře a může se radovat z postupu do finále, na energetiky čeká boj o bronz.

Milan Čejka: Nezbývá nám než pogratulovat soupeři k postupu do finále. Naši hráči pracovali na hranici svých možností. V utkání nás od svého nástupu podržel gólman Bednář, ale bez vstřelené branky jsme neměli šanci uspět. Vyspíme se a zítra zabojujeme o třetí místo na turnaji.