Junioři nezvládli Piráty, Klejna zajistil bod

Junioři nezvládli zápas proti Pirátům, získali však bod. Tři body si domů odvezli Chomutovští, jeden bonusový za samostatné nájezdy vybojoval František Klejna. V první třetině se Energetikům dařilo, postupně však výkon klesal. Ve třetí třetině Energie obdržela tři góly během tří minut.
DHL extraliga juniorů, 7. kolo, pá 28.9.2018, KV Arena, Karlovy Vary
Chomutov
2:3
1:0, 0:0, 1:3 - N 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 19. Jílek (Prošek, Holub), 53. Přibyl (Holub, Prošek), rozh. náj. Klejna – 52. Ouřada (Pech), 53. Gut (Ouřada), 55. Gut (Ouřada). Rozhodčí: Malota – Fiala, Sedláček. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Bernáth, Klejna, Přibyl, Stejskal, Kořán, Benda, Tureček "A" – Záruba, Šťastný, Prošek "A" – Rozhon, Petrov, Křehlík – Holub "C", Korčmaroš, Křemen – Jílek, Remeš
Chomutov: Běhula (Svoboda) – Váchal, Seemann "A", Zeman, Mikulec, Beneš, Kleiner, Štochl – Bajer, Vrhel, Chlán "A" – Prokop, Jaroš, Mežnar – Lobodowski, Koblížek, Pech – Ouřada "C", Gut

Během první třetiny bylo k vidění několik přesilovek, ani jedna z nich však nebyla využitá. Jako první se z gólu, který padl v 19. minutě, radovali karlovarští, konkrétně Tomáš Jílek. Druhá třetina bude tedy zahájena za stavu 1:0.

Druhá dvacetiminutovka přinesla kvalitní hru obou celků, ubylo vyloučení, ale gól nepřibyl žádný.

Třetí perioda byla nejnabitější ze všech. Dočkali jsme se čtyř gólů, bohužel jen jeden z nich byl ve prospěch Energetiků. V 52. minutě vyrovnal chomutovský Kryštof Ouřada, který si k brance dojel podél mantinelu a mezerou mezi Bednářovým betonem a tyčkou protlačil puk. V 53. minutě odpověděl Tomáš Přibyl, který zakončil nádhernou kombinaci, která posunula Energetiky do vedení. Ne však na dlouho, po patnácti sekundách opět Piráti vyrovnali. Tentokrát se o gól postaral Michal Gut, který přijal přihrávku od Kryštofa Ouřady. Chomutovští si vedení zajistili ještě jedním gólem v 55. minutě, kdy Kryštof Ouřada znovu dojel podél mantinelu k brance, u které stál připravený Michal Gut. Ten po Ouřadově přihrávce zakončoval do prázdného místa v brance, kam se Bednář nestihl přesunout.

V nadstavbovém prodloužení jsme se gólu nedočkali a tak se pokračovalo do samostatných nájezdů, ve kterých skóroval František Klejna, čímž zajistil alespoň bod.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): My jsme dnes čtyřicet minut poctivé práce naprosto znegovali a v poslední třetině jsme soupeři darovali vítězství na zlatém podnose. Udělali jsme tam naivní, řekl bych dětské, chyby a soupeř to potrestal a zaslouženě bere tři body.

Jan Brychta (Piráti Chomutov): No, tak určitě pro nás fantastické tři body z venku jsou výhra. Měli jsme trošku slabší první třetinu, kdy půlka týmu pracovala, půlka ne. Pak jsme se trošku zvedli, trošku diskutovali a ve druhé třetině jsme začali dělat to, co jsme chtěli, napadali jsme a byli jsme spokojení s nasazením. Byli jsme spokojení se všemi stránkami té hry, jen disciplína nám nevyhovovala. Měli jsme strašně moc vyloučených, po druhé třetině jsme měli devět vyloučených, což je prostě moc, takže to musíme zlepšit do dalších zápasů. Ale jinak jsme byli spokojeni s dnešním nasazením, chtěli jsme hrát to, co jsme chtěli.