Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Podkrušnohorské derby dorostenců rozhodla třetí třetina
9.kolo, 6.10.2017, 18:00
3:1(0:0, 0:1, 2:1)

Podkrušnohorské derby dorostenců rozhodla třetí třetina

06.10.2017, Naďa Krásná, David Sokol

SDO: HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Karlovarští přivítali na svém ledě v rámci 9. kola NOEN Extraligy staršího dorostu Piráty z nedalekého Chomutova. První branku vstřelili domácí ve druhé třetině, což hosté dohnali, avšak v závěrečném dějství energetici přebrali svou iniciativu a zvítězili rozdílem dvou branek. Velkou oporu našli opět v brankáři Jakubu Kašparovi.


Branky a nahrávky: 22. Šťastný (Zavřel), 46. Jiskra (Křemen, Zavřel), 56. Novotný – 45. Ouřada. Rozhodčí: Šindel – Malý, Šimán. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 101. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Cankov, Zavřel, Kořán, Tureček, Záruba, Novák – Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Hudečka, Prošek, Rozhon, Šik, Jiskra, Jílek

Chomutov: Běhula – Rudy, Ferbas, Seemann, Zeman, Kleiner, Viktorin, Štochl – Černý, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Hradecký, Gut, Pech, Ouřada, Brandner

Komentář zápasu

Již od začátku utkání nabrala hra vysokých obrátek, privilegium prvního útoku si vzali hostující Piráti, Energie se do útočného pásma dostala až po třech minutách hry, i přes několik zajímavých šancí však gól nepadl. Dvojici vyloučení v krátkém sledu domácí zvládli s až překvapující ofenzivní prací a nadále diktovali tempo první třetiny, od 13. minuty se však do hry vloudily nepříjemné chyby v kombinacích obou mužstev a zbytek dvacetiminutovky puk střídal majitele v krátkých intervalech.

Druhou část zahájil rychlý gól a slavit mohli domácí borci, díky skvělému postavení u branky Pirátů se z úhlu dokázal prosadit Patrik Šťastný a otevřel skóre utkání. Oproti první třetině jsme v té druhé byli svědky aktivnější a důraznější hry, která však stále postrádala jistotu v kombinacích a týmy se tak střídaly v rychlých útocích. Dění na ledě zpestřila série vyloučení na obou stranách plynoucí ze stále tvrdších soubojů, přesto žádné mužstvo nedokázalo početní výhody využít. Po dvaceti minutách strávených převážně ve středním pásmu siréna ukončila druhou třetinu a větší pohoda panovala v karlovarské šatně díky těsnému vedení.

Závěrečné dějství přineslo opět mnoho šancí a ukázalo jak tvrdým sportem hokej je. Ve 45. minutě se při hře v oslabení dokázali prosadit chomutovští Piráti. Rychlou střelu Kryštofa Ouřady neměl možnost karlovarský gólman vůbec vidět, a tak se Chomutovu podařilo vyrovnat. Netrvalo však dlouho a Karlovarští převzali své vedení zpět. O pouhou minutu později se po pěkné kombinaci v útočném pásmu před brankou uvolnil Vít Jiskra a neminul. Hrát se začalo opět velmi do těla a znovu se vylučovalo. Brankář Kašpar svůj tým v oslabení ovšem skvěle podržel. Chomutovští a domácí podávali velmi vyrovnaný výkon. V 56. minutě přinesl Energii dvoubrankové vedení forčeking Davida Novotného. Hosté se snažili do posledních chvil, ale na stavu utkání se již nic nezměnilo, a Energie zvítězila rozdílem dvou branek.

Ohlasy po utkání

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): My si dnešního vítězství ceníme, protože jsme narazili na soupeře, který hrál výborně a nám se podařilo překlopit to na naši stranu týmovým výkonem. Hráči hráli neskutečně obětavě a v případě našich problémů jsme se mohli opět spolehnout na našeho brankáře Kašpara.

David Kočí (Piráti Chomutov): Myslím si, že to byl dobrý zápas z obou stran. Rozhodly samozřejmě maličkosti a my jsme udělali víc chyb, nebo možná jich bylo stejně, ale soupeř ty chyby proměnil a my ne.