St. dorostenci nepřekonali Pardubice a prohráli podruhé v řadě

SDO: HC Energie - HC Dynamo Pardubice 2:4 (0:0, 0:1, 2:3) Páteční podvečer starších dorostenců byl ve znamení duelu mezi Energií a Dynamem. V KV Areně se bojovalo vyrovnaně, ale energetici ani dvěma brankami Davida Cankova nedokázali dorovnat náskok Pardubic, a padli tak 2:4.
Extraliga staršího dorostu, II. 20, pá 9.2.2018, KV Arena
Pardubice
2:4
0:0, 0:1, 2:3
Branky a nahrávky: 50. Cankov (Tureček, Křemen), 60. Cankov (Křemen, Záruba) – 24. Koffer (Rozlílek, Zeman), 47. Jelínek (Zeman, Rozlílek), 56. Rozlílek, 58. Poul (Trejbal, Jelínek). Rozhodčí: Kostourek – Fiala, Juránek. Vyloučení: 4:6, navíc Mikeska (trenér PCE) trest do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 26:31.
Karlovy Vary: Bednář – Novák, Tureček, Stejskal, Cankov, Zavřel, Kořán, Záruba – Jiskra, Křemen, Maydl, Černý, Holub, Šťastný, Ptáček, Hudečka, Karbulka
Pardubice: Vlk (Nečas) – Bučko, Oliva, Leder, Pejzl, Jelínek, Blažej, Dubovčí, Škorec – Koffer, Zeman, Rozlílek, Bucek, Rouha, Chára, Poul, Kostka, Trejbal, Antoníček, Rohlík, Šír

První třetina nebyla gólově přínosná ani pro jedno z mužstev. I přes dvě přesilové hry Pardubic a jednu přesilovku domácích se ani jeden z hráčů nedokázal prosadit. Hráči se přetahovali o každý centimetr ledové plochy a puk se přesouval na holích jako horký brambor. Útočnější byly Pardubice, dokázaly bránit pokusy energetiků a dařilo se jim držet útočné pásmo. Ve vlastním oslabení pak hosté nepouštěli soupeře do trvalejšího tlaku. První třetina přesto skončila za stejného stavu, za kterého zápas začínal.

Ve druhé periodě dokazovaly Pardubice svou převahu. Šest minut po začátku se jako první a jediný v této třetině prosadil Filip Koffer. Tomu se podařilo prostřelit Bednáře, když měl zakrytý výhled. Pardubice měly další velkou šanci, když zelenobílý brankář vyjel z brány odehrát puk, hráč Dynama jej obehrál. Bohužel pro hosty se puk odrazil od Bednářova betonu a z výšky dopadl do hlediště. Druhá třetina tedy skončila 0:1.

Poslední perioda byla divácky nejzajímavější, padly v ní dva góly na straně domácích a tři na straně hostů. První se v této třetině trefil ve 47. minutě Tomáš Jelínek a zvyšoval na 0:2. Tři minuty poté ale odpověděl David Cankov, když se trefil z kruhu do prostoru mezi tyčí a Vlkovou rukou, a dal tak Energii znovu naději. V 56. minutě však prostřelil Bednáře Vít Rozlílek, proti ležícímu Bednářovi neměl příliš práce. Dvě minuty po něm se prosadil Matěj Poul, ten se bez problému trefil do prázdné brány Energie, a navýšil tak vedení Pardubic o další branku. V 59. minutě by se atmosféra na ledě dala krájet, nervy hráčů byly na pochodu a výsledkem byl trest pro hostujícího trenéra Michala Mikesku, jenž si neodpustil několik poznámek směrem k rozhodčím. David Cankov pak trefil Vlkovu klec 19 sekund před koncem utkání, energetikům to ale již nepomohlo. Zápas tedy skončil za stavu 2:4.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary) Myslím si, že i přes porážku naši hráči podali poctivý a bojovný výkon. Soupeř přijel v podstatě kompletní, což se o naší dnešní sestavě zdaleka říci nedalo. Pardubice nakonec prokázaly svoji kvalitu a berou tři body ke kterým jim gratulujeme.