Starší dorost urval i druhé vítězství proti Dukle

SDO: HC Energie - HC Dukla Jihlava 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Stav série: 2:0.
Starší dorostenci v neděli uhráli i druhé vítězství v osmifinále proti Dukle. Především díky jediné brance Radka Proška a čistému kontu brankáře Kašpara a jsou Západočeši zase o kousek blíž čtvrtfinále.
Extraliga staršího dorostu, OF2, ne 18.3.2018, KV Arena
Jihlava
1:0
0:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 47. Prošek (Holub, Šik). Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Fiala. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 170. Střely na branku: 13:37. Průběh utkání: 1:0.
Karlovy Vary: Kašpar – Zavřel, Tureček, Bernáth, Cankov, Novák, Kořán, Stejskal – Karbulka, Křemen, Jiskra, Záruba, Holub, Šik, Prošek, Maydl, Novotný, Černý, Hudečka, Rozhon, Fečo
Jihlava: Juřička – Veleba, Zvěřina, Piskač, Rašín, Trávník, Marek, Smolko – Trnka, Vala, Najman, Pigl, Brož, Juda, Filip, Chlubna, Krajíček, Menšík, Kardoš, Zadražil, Barák

První dvacetiminutovka byla velmi opatrná z obou stran. Obě mužstva se osmělovala a zjišťovala, co si mohou dovolit. Na opatrnost obou celků poukazuje i statistika vyloučení, necelé dvě minuty před koncem třetiny přišlo teprve první. Nebylo vidět ani moc gólových šancí, ale přece jen se jich pár našlo. Minutu po začátku třetiny tu byla první šance pro Energii, Prošek nahrával zpoza klece Šikovi, ten byl v ideální pozici, nezpracoval ale přihrávku, jak by potřeboval. Dalším z tvůrců větších šancí byl domácí Rozhon, když svou střelou překvapil Juřičku. Brankáři Dukly kotouč vypadl z náručí, domácí ale dorážku nestihli. Hostům se v první periodě nedařilo držet pásmo, a tak se příliš nedostali ke slovu.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta předchozí, hrálo se velmi vyrovnaně a oba celky se dostaly k několika šancím. Novotný mohl dostat svou střelou z dobré pozice Energii do vedení, puk ale minul bránu. Po uplynutí hrací doby druhé periody se na ledové ploše strhla potyčka Rašína a Proška, která se rozhodčím nelíbila, a tak byl oběma hráčům udělen menší dvouminutový trest za hrubost, který si odnesli do kabiny.

Poslední perioda tedy odstartovala bez jednoho hráče na každé straně, při hře 4 na 4 se ale vedlo lépe Dukle. Po dlouhém bránění vlastního pásma se domácí dostali do protiútoku, ze kterého dokázali vytěžit jedinou a zároveň vítěznou branku. Zasloužil se o ni Radek Prošek. Před Juřičkou kombinovalo trio Prošek, Holub a Šik, které rychlými přihrávkami úplně rozhodilo brankáře hostů a Prošek gólově zakončoval. Hosté byli poté jako po pořádně studené sprše, ale i přes to se snažili vyzrát na Kašpara. Pět minut před koncem třetiny měli dokonce početní výhodu, kterou mohl využít Vala svou tvrdou střelou, Kašpar však stále předváděl brilantní zákroky. Dopomohl tak svému týmu k úspěšného přečkání jihlavských útočných akcí. Energie se druhým vítězstvím přiblížila ke čtvrtfinále.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že po druhé třetině to byl vyrovnaný boj. Ve třetí třetině nás Dukla zatlačila a byla lepším mužstvem. Naši hráči hráli skvěle a poté se nám podařil protiútok, ze kterého jsme dokázali vytěžit vítěznou branku. Ohromnou obětavostí jsme nejtěsnější vítězství uhájili. Sérii však za rozhodnutou určitě nepovažujeme.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava) Za dnešní zápas musím kluky pochválit, hráli dnes na 100 %. S čistým svědomím říkám, že jsme byli celý zápas lepším týmem. Hokej se hraje na góly, a proto vyhrál ten produktivnější. Soupeři gratulujeme. Pokud ale budeme hrát takto a předvedeme podobný výkon doma, tak máme šanci tuto sérii obrátit.