Starší dorost utrpěl porážku od Litvínova

SDO: HC Energie - HC Litvínov 4:6 (1:1, 2:4, 1:1)
Starší dorostenci nestačili na litvínovské chemiky a po přestřelce ve druhé třetině padli rozdílem dvou branek. Během první dvacetiminutovky skóre otevřeli hosté, avšak Karlovarští stav utkání vyrovnali. Průběh celého zápasu byl velmi vyrovnaný. O vítězi rozhodla druhá perioda, kdy se Litvínovu podařilo vstřelit další čtyři branky, a podruhé v letošní sezóně tak získat tři body.
Extraliga staršího dorostu, 17. kolo, pá 3.11.2017
4:6
1:1, 2:4, 1:1
Branky a nahrávky: 20. Holub (Jiskra, Křemen), 21. Černý (Novotný), 28. Černý (Holub, Záruba), 47. Hudečka (Jiskra, Křemen) – 15. Berka (Damašek, Kitzberger), 22. Šarlinger (Svoboda, Kysela), 33. Myšák (Damašek, Svoboda), 33. Myšák (Berka, Kitzberger), 39. Myšák (Jindra), 60. Berka (Bártek, Myšák). Rozhodčí: Glanc – Gerát, Hřebík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:6.
Karlovy Vary: Bednář – Zavřel, Stejskal, Kořán, Tureček, Houdek, Záruba, Novák – Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Hudečka, Karbulka, Jiskra, Jílek, Zdeněk
Litvínov: Svoboda – Žítek, Baláž, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Šarlinger, Kovačič, Jindra, Kysela, Dufek, Damašek, Arnold, Myšák, Beran, Berka, Svoboda P.

Úvodního vhazování se ujali domácí energetici, kteří se ihned vydali k litvínovské brance. Ve druhé minutě šli litvínovští chemici do čtyř, a Karlovarští tak měli možnost sehrát první přesilovou hru, která se jim nakonec nezdařila. Pátá minuta patřila Hudečkovi, jenž prověřil pozornost hostujícího gólmana Svobody a svou prudkou střelou na tyč rozezněl prostory KV Areny. Následně se hra ustálila a hrál se převážně hokej nahoru dolů, při čemž ji často přerušoval icing. V 15. minutě otevřeli hosté stav utkání. Damašek vystřelil z vrcholku kruhu a Marek Berka kotouč protlačil za Bednáře. Během posledních dvou minut přidali energetici na tempu a pár vteřin před koncem první třetiny vyrovnali. Jiskra vystřelil z rohu kluziště, odraženého kotouče se pak ujal kapitán David Holub a bez větších obtíží zakončil do litvínovské svatyně.

Začátkem druhé periody navázali Karlovarští na konec té první a přebrali vedení. Ve 21. minutě na střelu Novotného od modré reagoval tečí Daniel Černý. Avšak radost z jednobrankového náskoku hosté domácím dlouho nenechali. Rychlý přesun chemiků do útočné třetiny znovu vyrovnal stav zápasu. Zmateně potácející se kotouč na litvínovských holích se dopotácel až k Jakubu Šarlingerovi, který jej poslal do sítě karlovarské branky. Hra se opět neustále přelévala, ale nakonec se s góly roztrhl pytel. Během 27. minuty se odraženého kotouče po střele Holuba ujal již zmiňovaný Daniel Černý, a zakončením u pravé tyče nabral zpětně náskok Energie. Přesilové hry pět na tři využili Litvínovští ve 32. minutě. Jan Myšák vyrovnal potřetí skóre přesnou střelou od modré. Netrvalo dlouho a hosté byli ve vedení. O pár vteřin později se po pěkné kombinaci v útočném pásmu tečí prosadil Jan Myšák. Energetici druhou třetinu nezvládali ani během přesilové hry. Naopak chemici dokázali navýšit. Kanonýr Jan Myšák navýšil poté, co poslal tečí kotouč mezi Bednářovy betony.

Závěrečné dějství toho již moc nepřineslo. V jeho úvodu měli hráči lázeňského města k dispozici další přesilovou hru, ale opět se jim nepodařilo ji využít. Přesná přihrávka zpoza branky sedla ve 47. minutě Jiřímu Hudečkovi, který zdramatizoval stav, a snížil náskok soupeře. Následně se v řadách Energie vylučovalo a chemici hráli přesilovku. V té však Karlovarští předvedli skvělou obranu a hostům nedali šanci Bednáře ohrozit. Hra přidala na tempu, avšak ani jednomu z týmů se nedařilo udržet kotouč na svých holích. Nebezpečná situace se naskytla když Novák přihrával do předbrankového prostoru, ale ujali se ho tam hosté. Toho využil Beran, jenž se dostal do samostatného úniku, ale Bednář na něj byl dobře připravený. Poslední minuty základní hrací doby hráli domácí v šesti bez brankáře. To se jim stalo osudným. Marek Berka se deset vteřin před koncem ujal ve středním pásmu kotouče a přesnou střelou do prázdné branky jen stvrdil vítězství svého mužstva.

Milan Čejka (HC Energie Karlovy Vary): My jsme v dnešním utkání dali prostor hráčům, kteří toho za těch třináct kol moc neměli, a dostali příležitost i další hráči. V těch čtyřech utkání s Litvínovem jsme nikdy nebyli lepší, takže si myslím, že dnes vyhrál po zásluze. Ve druhé třetině jsme měli takový blackout a inkasovali. Tam se asi lámal zápas. Nám nezbývá nic jiného než soupeři pogratulovat k vítězství.

Radim Skuhrovec (HC Litvínov): Samozřejmě se nám to utkání hodnotí dobře, protože se nám podařilo navázat na ten předešlý výkon, i když průběh utkání byl rozpačitý. V určité fázi jsme byli lepší, v určité horší. Dotahovali jsme náskok Karlových Varů, které dnes předvedly výborný výkon. Zase jsme si potvrdili, že když budeme šedesát minut hrát to, co jsme si řekli, ten trpělivý jednoduchý hokej, tak nám to přinese ovoce. Myslím, že pro ty kluky je to zasloužené, že domů pojedeme s výhrou a zítra se na to pokusíme znovu navázat.