Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Po repre pauze opět do boje, přijíždí Slavia

Po repre pauze opět do boje, přijíždí Slavia

14.11.2017 | Matěj Hodoval

Po více než týdnu přestávky pokračuje WSM liga 22. kolem. Energii se v KV Areně postaví pražská Slavia, kterou již svěřenci trenérů Pešouta a Marišky letos dokázali porazit. Komu více prospěla pauza? Duel začne v 17:30, neváhejte a přijďte Karlovarské podpořit i vy!
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Sestava Slavie z předešlého utkání

  • Frodl – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička – Endál, Nedvídek, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Kubica – M. Ondráček, Šagát, M. Kadlec – Vracovský, Šteiner, Šmerha

Slavia se po jedenadvaceti kolech drží na čtvrtém místě. Stejně, jako pátý Přerov, má na kontě 35 bodů. Střed tabulky je stále vyrovnaný, mezi čtvrtou Slavií a desátým Havířovem je rozdíl pouze čtyř bodů. Skóre 52:42 dělá z obrany sešívaných třetí nejlepší v lize. Pražané jsou zároveň třetím nejúspěšnějším celkem na venkovních kluzištích, v deseti zápasech vybojovali šestnáct bodů. S energetiky odehrají červeno-bílí druhé vzájemné klání. Z toho úvodního vyšlo lépe mužstvo Martina Pešouta, po výhře 5:1 si z Edenu vezlo všechny tři body. Poslední tři kola WSM ligy vynesla Slavii čtyři body do tabulky. Klub z hlavního města nejprve na domácím ledě podlehl Vsetínu 2:3 po prodloužení. Utkání se sešívaní nedokázali gólově prosadit a z Třebíče odjížděli z prázdnou. Naopak v 21. kole si to vynahradili, když smetli ústecký Slovan vysoko 8:1.

Statistické okénko


Přesilové hry: 21,1% úspěšnost - 4- místo
Oslabení: 90,1% - 2. místo v lize, navíc hráli jen 81 oslabení, což je druhý nejmenší počet v lize
Tresty: 219 trestných minut - 2. nejmenší počet v lize
Zblokované střely: 194 - průměrně 9,2 na zápas, což znamená 8. největší počet v lize
Střelba na branku: Průměr 27,9 střel na utkání - 8. v lize
Úspěšnost střelby: 8,8% - 8. místo v lize
Vhazování: 50,5% úspěšnost na vhazování - 6. místo v lize

Koho sledovat

Kanadskému bodování vévodí, stejně jako mezi energetiky, obránce. Jiří Drtina má na kontě sedmnáct bodů, z čehož jedenáct v přesilové hře, za sedm branek a deset asistencí. V brankovišti je oporou teprve jedenadvacetiletý Dominik Frodl, jenž je s úspěšností zásahů 94,13 % statisticky druhý nejlepší gólman. Stejně je na tom i v průměru obdržených branek (1,59 g/z), opět mu patří druhá pozice, tentokráte za Filipem Novotným.

Z karlovarského tábora

Hned několik změn můžete zaregistrovat v karlovarské sestavě. Na měsíční hostování odchází trojice útočníků - Michal Vachovec, Martin Osmík a Tomáš Harkabus. V sestavě naopak poprvé úřaduje jméno teprve sedmnáctiletého Otakara Šika, jenž si odbyde premiéru v A-týmu.

„Slavia je tým, který se v poslední době výrazně zvedl, posunula se tabulkou,“ říká o nadcházejícím soupeři Tomáš Mariška. „Víme, že mají několik zkušených hráčů,“ pokračuje asistent trenéra. „Jsou silní směrem dopředu a při přesilových hrách. Na to si určitě budeme muset dát pozor, ale věřím, že zápas po reprezentační pauze zvládneme stejně, jako předešlý vzájemný souboj s Pražany,“ dodává Mariška.