Ján Mucha: Stačil jeden gól v první třetině a byl by klid

Energie prohrála se Spartou v samostatných nájezdech a jeden bod ze zápasu je málo. Alespoň to poznamenal střelec vyrovnávacího gólu na 3:3 obránce Ján Mucha (na snímku). „V první třetině jsme měli jít do vedení 3:0 a byl by klid,“ přiznal zklamaný bek po utkání.

Jánko, jeden bod je z tohoto utkání málo. Co myslíte?
Je to opravdu málo. Sparta je ve velice špatné situaci a my jsme toho nevyužili. Měli jsme je potopit. Vedením 2:0 jsme se uspokojili a dovolili jsme, aby se Sparta do zápasu vrátila.

V jedenácté minutě jste vedli 2:0 a hosté byli zralí na ručník. Stačilo málo...
Je to pravda. Kdybychom dali na 3:0, tak by bylo rozhodnuto. Škoda toho gólu na 2:1. Kdybychom třetinu udrželi, tak jsme podle mého ten zápas zvládli.

Ve druhé třetině jste hráli hodně křečovitě. Hosté dokázali zápas otočit...
Druhou část jsme odehráli hodně zle. Jednou se hosté trefili v přesilovce a podruhé se prosadili také po tečované střele.

Ve třetí třetině jste opět byli nejistí, ale jen do té doby než přišla vaše střela. Pak se vše otočilo a vám doslova narostla křídla...
Vždycky, když dá mužstvo branku, tak hodně ožije. Měli jsme následně další šance, ale ty jsme bohužel nedokázali využít.

Sparta se v závěru hodně bála, aby posedmé neprohrála...
Takový je hokej. Každé mužstvo než dá gól, tak je hodně křečovité a když už se konečně trefí, tak strašně moc ožije. Platí to i naopak. Sparta se hodně bála, ale my jsme je bohužel nedokázali dodělat.

Samostatné nájezdy už jsou loterie. Sparta měla proti vám obrovskou výhodu. Ton, Výborný nebo Broš jsou střelci, kteří tuto disciplínu umí...
To se těžko říká. V poslední době dával góly i Lukáš Pech. Tentokrát mu to bohužel nevyšlo. Mají sice jména na to aby rozhodli, ale vždy je to o momentální pohodě hráče.