One man show. Křehlík čtyřmi góly položil pražskou Slavii

Energetici si po klopýtnutí se Spartou připisují v DHL Superpoháru další výhru. Slávisté byli od začátku méně výrazným týmem a jejich trápení pokračuje. Hlavní postavou zápasu byl Tomáš Křehlík (na snímku), který se postaral hned o čtyři z pěti karlovarských branek.
DHL Superpohár, 4. kolo, čt 20.2.2020
Slavia
5:2
1:0, 2:1, 2:1
Branky a nahrávky: 19. Křehlík, 23. Křehlík (Záruba), 31. Novotný (Křemen, Záruba), 52. Křehlík (Stejskal, Jiskra), 59. Křehlík – 38. Brož (Turek), 52. Brož (Hradil).
Rozhodčí: Sýkora – Pešek, Sedláček.
vyloučení1:1
využití0:0
střely na branku43:17
diváci93
Karlovy Vary: Hamrla – Záruba, Benda, Kořán, Tureček, Stejskal, Cestr, Patzelt – Křehlík (A), Jiskra (C), Rymon, Adámek, Černý (A), Bačo, Rozhon, Novotný, Křemen, Seidler, Konášek.
Slavia: Málek – Němeček, Matějka, Hovorka, Štíbr, Klatt – Hasil, Janča (A), Kižlin, Havrda, Petrák (C), Brož, Turek, Hradil (A), Slavíček, Puczek, Křenek, Štrombach.

Už od úvodního hvizdu měli navrch energetici. První velkou šanci měl v sedmé minutě David Tureček, který se dostal až k brankáři Málkovi, klička mu ale nevyšla a kotouč se doklouzal mimo branku. Dalším, kdo stál hostujícímu gólmanovi tváří v tvář, byl po chvíli Richard Záruba, jenomže se mu taky nepovedlo dobře zakončit a Málek kotouč bez problému chytil. Ve čtrnácté minutě už hostujícímu brankáři kotouč po Kořánově střele pod jeho betony propadl, proplul ale těsně vedle jeho svatyně. Ke konci třetiny se Západočeši přeci jen kýženého gólu dočkali, když obraně hostů unikl Tomáš Křehlík, který svou střelou propálil Romana Málka.

Druhá část začala velmi divoce. Nejprve po 27 vteřinách hry přečetl přihrávku karlovarských obránců Matěj Hasil a jel osamocen na Hamrlu, na toho svou střelou však nevyzrál. Ve 23. minutě využil chyby v rozehrávce hostů Richard Záruba, jenž před brankou našel nekrytého Tomáše Křehlíka, a ten se prosadil v zápase už podruhé. Chvíli po něm mohl skórovat i David Novotný, po jeho střele zazvonila tyč. Na přelomu poloviny zápasu se David Novotný přeci jen branky dočkal, Adam Křemen mu přesně přihrál za obranu a karlovarský forvard si krásně Málka vymíchal. Necelé tři minuty před sirénou se do tabulky střelců zapsal i jeden z hostů, když si Jaroslav Brož po špatně přihrávce energetiků vzal kotouč a v samostatném úniku prostřelil brankáře Hamrlu.

V úvodu třetí dvacetiminutovky se hrálo spíše ve středním pásmu a nikdo neměl žádnou velkou příležitost. Utkání začalo být zajímavější až v 51. minutě, kdy zápas po další nepovedené rozehrávce energetiků zdramatizoval kontaktní brankou podruhé Jaroslav Brož. Karlovarští ale žádné komplikace nepřipustili, ještě v té samé minutě dokázali odpovědět. Na konci jejich parádní kombinace stál Tomáš Křehlík, který si touto brankou připsal hattrick. Poté se hrál vyrovnaný hokej a na obou stranách byly velké šance. Minutu a půl před koncem hosté zariskovali a odvolali brankáře, jenže to se jim po chvíli vymstilo. Tomáš Křehlík si s kotoučem udělal sólo přes celé kluziště a střelou do prázdné branky se již počtvrté zapsal mezi střelce.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): „Myslím si, že Karlovy Vary hrály lépe. Snížili jsme z 0:3 na 2:3, ale pak opět rozhodly individuální chyby. Musím říct, že Energie zaslouženě bere tři body.“