Junioři se drží špičky, dorost ze všech sil finišuje

Zdálo by se, že si karlovarští junioři berou příklad ze svých starších kolegů. Podobně jako první tým Energie, i svěřenci trenéra Antonika, sehráli dvě utkání, ze kterých po vyrovnaném průběhu vydolovali pouze bod. I nadále ale drží fantastickou druhou příčku v tabulce. O play-off bojující dorost příjemně překvapil výhrou na ledě silného Kladna, doma ale na pražskou Slavii zbraně nenašel. Téměř všechny žákovské kategorie měly na programu dva zápasy. Stoprocentní byla devátá a osmá třída a už tradičně i nejmladší karlovarský potěr.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branka: Schmidt. Asistence: Rohan, Kuběna.
Oba celky předvedly parádní výkon, který se blížil hokeji dospělých. V první a ve třetí části měli navrch domácí, bohužel nedokázali využít spousty dobrých příležitostí. Slavia hrála velice chytře, čekala na své příležitosti a vytěžila z minima maximum.

HC Č.Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 4:3 po sn. (1:1, 2:0, 0:2, 0:0, 1:0)
Branky: Šnajdr, Zucker, Schmidt. Asistence: Kuběna 2, Baran 2, Schmidt.
Další velice kvalitní zápas sehráli karlovarští junioři v jihočeské metropoli. V utkání šli domácí v závěru druhé třetiny do vedení 3:1, ale ohromnou bojovností, vůlí a nasazením se podařilo Energii zápas srovnat. Pomohla jim k tomu i dlouhá pětiminutová přesilovka. Po vyrovnání mohli hosté brát i tři body za výhru, bohužel zahodili několik tutových příležitostí. Prodloužení rozuzlení nepřineslo a v samostatných nájezdech Karlovarští opět neuspěli. V tabulce čtyři kola před koncem základní části ztrácí Energie dva body na první Slavii.

Extraliga dorostu

HC Rabat Kladno – HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:2,1:1,1:1)
Branky: Chaljavin, Záhora, MIstoler, Chocholáč. Asistence: Kellner, Hudák, Mistoler, Chaljavin, Frk.
Karlovarští dorostenci zaskočili domácího favorita, když dokázali dobrým pohybem, potřebným nasazením, houževnatostí a srdnatostí eliminovat největší zbraň soupeře, kterou je ofenzivní způsob hry. K těmto faktorům přidali hosté i potrestání chyb v obranné hře Kladna v podobě branek. Důležité pro konečný výsledek bylo i to, že se Energii podařilo během zápasu držet dvougólové vedení.

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 1:4 (0:1, 0:1,1:2)
Branka: Kellner. Asistence: Chaljavin.
Karlovým Varům se nepodařilo doma zopakovat kvalitní výkon ze čtvrtečního utkání v Kladně. Slavia potvrdila postavení nejlepšího týmu na hřištích soupeřů a zcela zaslouženě si odvezla všechny body. Na postup do play off ztrácí karlovarští mladíci dva body.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary – SSC Kolín 6:4 (1:2, 0:1, 5:1)
Branky: Záhora 2, Nachovec 2, Frk, Kverka. Asistence: Frk 3, Kverka, Švec, Škrdle, Záhora.
Hráči Energie soupeře vysloveně podcenili a výsledkem toho byl stav 1:3 po 40. minutách. K poslední třetině naštěstí přistoupili zcela zodpovědně, zpřesnili hru i koncovku a výsledkem byla konečná výhra o dvě branky.

HC Energie Karlovy Vary – HC Tábor 10:3 (2:2, 4:1, 4:0)
Branky: Kverka 3, Vachovec 3, Kovář, Winkler, Sýkora, Červenka. Asistence: Winkler 2, Kovář, Škornička, Vachovec, Sýkora, Švec.
Energetici měli k dispozici pouze dvě pětky, přesto podali proti soupeři, jehož herní styl jim příliš nesedí, velmi dobrý výkon. Základem k výhře byla pozorná obrana a vysoké procento využití brankových příležitostí.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary – SSC Kolín 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: Vrána 2, Brodský, Miškovský. Asistence: Táborský, Grundler, Brodský, Troška, Formánek.
V nepříliš pohledném utkání hráči Kolína nečekaně vzdorovali houževnatou obranou, která dělala domácím velké problémy prosadit se v útočném pásmu. Body Energie nakonec získala, ale byly těžce vybojované.

HC Energie Karlovy Vary – HC Tábor 8:0 (5:0, 2:0, 1:0)
Branky: Svoboda 3, Troška 2, Vrána, Tomeček, Formánek. Asistence: Zadražil 2, Troška, Vrána, Tomeček, Miškovský, Formánek.
Domácí měli díky nemocím k dispozici jen „fotbalovou“ jedenáctku, přesto utkání zvládli zásluhou výborné první třetiny. V dalším průběhu zápasu síly postupně karlovarským osmákům ubývaly, ale chytrou hrou si nepřipustili žádné komplikace a vítězství si s přehledem pohlídali.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Tábor – HC Energie Karlovy Vary 7:4 (5:3, 2:1, 0:0)
Branky: Krejsa 2, Csamango, Čoudek. Asistence: Vrána, Duda, Csamango.
Utkání bylo z pohledu hostů docela nešťastné. Přijeli značně oslabeni, brankáři měli špatný den a proměňování šancí z jejich strany bylo hodně žalostné.

HC Tábor – HC Energie Karlovy Vary 7:3 (3:0, 1:2, 3:1)
Branky: Hanák 2, Klíma. Asistence: Klíma, Rubeš, Opatrný.
Oba celky hrály pohledný kombinační hokej se šancemi na obou stranách, jenže ty v první třetině proměňovali jen domácí. Hosté se snažili v závěru vyrovnat, ale tentokrát je opustilo štěstí v koncovce.

Západočeský přebor elévů - 5. třída

DDM Rokycany - HC Energie Karlovy Vary 4:4 (0:3, 4:0, 0:1)
Branky: Mikeš 2, Rulík a Fencl. Asistence: Schovánek, Mikeš, Rubeš, Bečka.
Karlovarští vedli po první třetině 3:0, potom však začali hrát v obraně lehkovážně a domácí toho využili. Z pěti střel se radovali hned čtyřikrát. Ve třetí třetině měli hosté opět převahu, ale dokázali z ní vytěžit pouhý jeden vyrovnávající gól.

HC Energie Karlovy Vary - DDM Rokycany - nehráno
Soupeř s touto kategorií nepřijel.

Západočeský přebor elévů - 4. třída

DDM Rokycany - HC Energie Karlovy Vary 2:9 (0:2, 0:3, 2:4)
Branky: Vodička 3, Šesták 2, Trapl 2, Liška, Hauzr. Asistence: Krich 2, Chládek, Troška, Hauzr, Jakubův.
Po celé utkání byli energetici jasně lepší, domácí přehrávali ve všech směrech a zaslouženě vyhráli výrazným rozdílem.

HC Energie Karlovy Vary - DDM Rokycany 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky: Ozom, Vodička, Vildumetz. Asistence: Kabyl, Jakubův, Trapl.
Oba soupeři se díky dohrávce střetli během dvou dnů znovu. K odvetě přijeli Rokycanští posíleni a dlouho drželi bezbrankovou remízu. O výsledku se rozhodlo v prostřední části, ve které domácí tlak ještě vystupňovali a vstřelili všechny branky zápasu.

Severočeský přebor v minihokeji - 3. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Klášterec 10:3
Branky: Parshakov 3, Pajk 2, Bečka 2, Chodounský 2, Beer.

HC Klášterec - HC Energie Karlovy Vary 4:15
Branky: Smolka 5, Pajk 4, Bečka 2, Trofimov 2, Parshakov 2.

Severočeský přebor v minihokeji - 2. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Klášterec 19:2
Branky: Nídl 5, Šetek 4, Kellner 3, Formánek 2, Zeman 2, Bartoš, Ptáček, Chmiel.

HC Klášterec - HC Energie Karlovy Vary 2:8
Branky: Formánek 2, Zeman, Prošek, Šetek, Nídl, Jiskra, Kuchař.