Šestý zápas, šestá výhra! Dorost přetlačil Spartu v prodloužení

Svěřenci Tomáše Andryse mají za sebou další venkovní duel. Tentokrát vyrazili do Prahy, kde se utkali s týmem Sparty. Dalo by se říct, že v tomto utkání šlo o souboj gólmanů. Jak Michal Oršulák, tak i Tobiáš Tvrzník povolili střelcům obou týmů pouze jeden gól. Prodloužení před jeho polovinou rozsekl Šimon Kožík, když společně s Davidem Poizlem přihrávkou těsně před brankou oblafli sparťanského gólmana.
Extraliga dorostu, 6., so 23.9.2023, Praha - Holešovice, Sportovní hala Fortuna
HC Sparta Praha
1:2p
1:1, 0:0, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 10:26 Nestrašil (F. Novák; 5/5) – 19:34 Blažek (Čihař, Kůrka; 5/4), 61:55 Kožík (Poizl, Dyk; 3/3). Rozhodčí: Horažďovský – Karda, Kubas. Diváci: 58. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
diváci58
HC Sparta Praha: Tvrzník – Malínek, Burda, Cichoň, Nedvěd, J. Novák, T. Bolocan, Dufek – Adamec, Čížek, Trachta, Nestrašil, Novotný, Prikhodko, Hlinka, F. Novák, Hrubý, M. Bolocan.
HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Postl, Kůrka, Pelikán, Dyk, Čermák, Kubizniak – Blažek, Tomek, Kožík, Slavík, Poizl, Šilhan, Wardas, Čihař, Kváš.

Plné ruce práce měl v prvních minutách Michal Oršulák. Zvlášť nebezpečná byla akce Filipa Nováka ve druhé minutě. Jeho střela však nakonec neměla potřebnou razanci a kotouč skončil u karlovarského gólmana. Skóre v čase 10:26 otevřel Václav Nestrašil, který dostal nabito mezi kruhy a poslal kotouč do branky nad ramenem Michala Oršuláka.

V početní výhodě zahrozili Vojtěch Čihař a Michal Kváš, ale jejich pokusy Tobiáš Tvrzník zlikvidoval. Sparťanský gólman měl namále v čase 14:43, kdy střílel Petr Tomek. Jeho střelu domácí gólman zastavil, ale kotouč mu propadl a skončil kousek před brankovou čárou. Tobiáš Tvrzník, ale rychle zareagoval a kotouč skryl před dorážkami.

V závěru první třetiny se energetici činili v útočném pásmu, ale sparťanská branka zůstala nedobytná. O tom se například přesvědčili Vojtěch Čihař a Vlastimil Blažek. Naopak za druhým gólem se hnal Václav Nestrašil, kterého v rozhodující chvíli zradila muška. V čase 19:34 využili energetici ke srovnání početní výhodu. Kombinaci Pavla Kůrky a Vojtěcha Čihaře zakončil střelou z úhlu Vlastimil Blažek.

Dvacet čtyři sekund a dva zákroky. Po přestávce se do ohně dostal Tobiáš Tvrzník. Tlak energetiků umocnila početní výhoda. Nejblíže ke skórování měli Vojtěch Čihař a poté Matěj Pelikán, ale domácí gólman obě střely zlikvidoval. Během posledních minut měl Michal Oršulák opět co do činění s Václavem Nestrašilem a Filipem Novákem, po jehož střele drnčela konstrukce karlovarské branky. Závěr prostřední části energetici opět strávili v početní výhodě. Na Tobiáše Tvrzníka si postupně vyšlápli Pavel Kůrka, Petr Tomek a Šimon Kožík, ale skóre se jim změnit nepodařilo.

Úvod třetí třetiny se nesl ve znamení snahy obou týmů získat vedení. Hodně aktivní byl před karlovarskou brankou David Hrubý, ale na Michala Oršuláka si svými pokusy nepřišel. Svou práci na výbornou odváděl i Tobiáš Tvrzník, který lapačkou zmařil naději Kryštofa Dyka. Stále více to vypadalo, že tento duel byl soubojem obou gólmanů. Změnu skóre nepřinesly ani početní výhody. V té své byli kousek od srovnání energetici, když Viktor Wardas nastřelil tyčku sparťanské branky. V souboji s gólmanem Sparty neuspěl ani Lukáš Slavík. V posledních dvou minutách čelil Michal Oršulák nájezdu Filipa Nováka a napilno měla i lapačka Tobiáše Tvrzníka.

Za stavu 1:1 přišlo na řadu prodloužení. V nastaveném čase většinou rozhodne chyba některého z týmů. Tak to mu bylo i tentokrát. Zatímco Filip Novák nepřesnou rozehrávku energetiků nepotrestal. Energetici chybu Sparťanů využili. David Poizl a Šimon Kožík se dostali do přečíslení dva na jednoho. David Poizl sjel až na spodní část kruhu a Tobiáš Tvrzník na jeho střelu číhal u tyčky. David však stihl kotouč poslat Šimonovi Kožíkovi, který pálil z mezikruží k nepokryté tyčce.

Jan Hlaváč (HC Sparta Praha):

Dneska to byl zápas proti velmi silnému soupeři, ale předvedli jsme dobrý výkon. Měli jsme dost šancí na otočení zápasu, jen škoda té chyby v prodloužení.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):

My bohužel stále pokračujeme v našem nepohybu a tím dostáváme soupeře do hry, což samozřejmě nechceme. Sparta hrála velmi dobře, bruslila, měla hodně šancí. Nakonec to tedy byl hodně vyrovnaný zápas, my měli to štěstí vítězného gólu. Jsme samozřejmě šťastní za vítězství.